חשד: צעיר תקף את בן הכומר נדאף

צעיר בן 21 נעצר בחשד לתקיפת בנו של הכומר גבריאל נדאף, משום שקרא לגיוס נוצרים לצה״ל. הפעיל שוחרר למעצר בית ומשטרת נצרת הוציאה נגדו צו הרחקה. "אשתי מסוגרת בבית ובני השני מסרב לצאת מהבית", סיפר האב נדאף. "תקיפת בנו של האב נדאף מקורה בהסתה שעלולה להסתיים בגרוע בהרבה", אמר ראש עיריית נצרת

בנו הותקף. האב גבריאל נדאף (חדשות 2)

נמשכת ההסתה נגד גיוס בני העדה הנוצרית: צעיר בן 21 מנצרת חשוד כי תקף אמש (ו') במקל את בנו הצעיר, בן ה-17, של הכומר גבריאל נדאף. הכומר מאויים מאז תחילת 2012 בעקבות פעילותו יחד עם תנועת "אם תרצו" לגיוס בני העדה הנוצרית לשירות צבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש סמוך לשעה 19:00 ניגש הצעיר לבנו של הכומר והחל לכאורה לאיים עליו ולקלל אותו. לאחר מכן, הוא החל לדחוף ולהכות אותו. החשוד הביא ככל הנראה מקל, רדף אחר הנער והכה אותו קשות בראשו ובגופו. שלוש ניידות של משטרת נצרת הגיעו לקטטה ועצרו את התוקף, ששוחרר למעצר בית בן שלושה ימים.

נגד החשוד בתקיפה הוצא צו הרחקה של 15 ימים מהקטין הקורבן. בנו של המנהיג הרוחני של הפורום לגיוס נוצרים דוברי ערבית לצה״ל נשלח לבדיקות בבית החולים האנגלי בנצרת, כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו ומפגיעה באצבעות כף ידו.

האב נדאף נרדף על-ידי מנהיגים בציבור הערבי בצורה קשה. מנגד, מביעים בו תמיכה נרחבת ראש הממשלה בנימין נתניהו, משרד הביטחון, חברי כנסת ומנהיגים רבים בציבור הכללי והנוצרי. "בעוד אני קורא לשילוב בנינו בחברה הישראלית, הקיצונים מנסים לפלג ולקרוע ומסיתים נגדי. ההסתה עברה אתמול סופית מאיומים מילוליים לאלימות פיזית קשה, כשמטרתם היא להפחיד אותי ואת בני משפחתי", סיפר האב גבריאל נדאף. "אשתי מסוגרת בבית, ובני השני בן ה-15 מסרב לצאת מהבית מפחד שפעילים קיצוניים יפגעו גם בו".

ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו הגיע היום לדרוש בשלומו של בן הכומר. גפסו גינה את התקיפה האלימה ומסר כי ״תקיפת בנו של האב נדאף מקורה בהסתה שעלולה להסתיים בגרוע בהרבה. מדינת ישראל חייבת לתת גיבוי מלא לבני העדה הנוצרית שמעוניינים להתגייס. בד בבד, היא חייבת להראות שכל ניסיון למנוע את הגיוס - באיום או בכוח הזרוע - לא יסתיים בסטירה על כף היד, אלא בנקיטת אמצעים משמעותיים".