נזיפה לשוטר הבכיר שסטר למפגינה

סגן מפקד מרחב הגליל תועד כשהוא סוטר בפניה של מפגינה במהלך אירועי יום הנכבה. בית הדין המשמעתי לשוטרים הרשיע אותו בשימוש בכוח שלא כדין ונגזר עליו עונש של נזיפה חמורה. המפגינה שהוכתה זועמת על העונש הקל לדבריה: "הוא סטר לי בפרצוף בלי סיבה"

סגן מפקד מרחב הגליל לשעבר, ניצב משנה קובי בכר, תועד בחודש מאי 2011 כשהוא סוטר למפגינה במהלך אירועי יום הנכבה. לחדשות 2 Online נודע כי בכר הורשע בבית דין משמעתי לשוטרים בשימוש בכוח שלא כדין ונגזר עליו עונש של נזיפה חמורה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורכת הדין שספגה את המהלומה הופתעה מהפסיקה המקלה, לדבריה. "התביעה לא טרחה להודיע לי כמתלוננת כי לאחרונה הורשע נצ"מ בכר בבית הדין המשמעתי", אמרה עורכת הדין מייסא ארשיד, שהותקפה בהפגנה. "שנתיים טרטרו אותי במח"ש".

לדבריה, לאורך הכרעת הדין דחה בית הדין את גרסת המפקד לשעבר לאירועים. "מדובר בהפגנה שלא היתה בה כל אלימות ופתאום אותו קצין מגיע לעברי, סוטר לי בפרצוף בלי סיבה", אמרה. "אני חושבת שהיה צריך לנהל הליך פלילי ולא משמעתי ולהדיח אותו מהמשטרה לאלתר. רואים בתמונות את עוצמת הסטירה שהוא נתן לי".

ארשיד, שהיתה אז פעילה ב"וועד הציבורי למניעת עינויים בישראל" וליוותה את ההפגנה, עדיין אינה מבינה מדוע הותקפה. "נניח שתאורטית אני תקפתי את השוטר, מה שלא קרה, הוא יכול לעצור אותי אבל לא לתקוף אותי. אחרי המקרה הזה אין לי אמון במערכת". במשטרה סרבו להגיב לדברים.

תהלוכה ביום הנכבה, ארכיון (חדשות 2)

המפגינים הגיעו לגבול, במקום פרצו עימותים

בחודש מאי 2011 הגיעו סטודנטים ערבים סמוך למושב אביבים, ליד גבול לבנון ישראל. הסטודנטים הגיעו באמצעות רכב הסעות מאורגן וביקשו להזדהות עם המפגינים הלבנונים שמעבר לגבול במרון א-ראס. המשטרה ביקשה מהם להתפנות מהמקום בכדי לפזר את המהומות, אך הם סירבו בתוקף.

במקום התפתחו עימותים עם כוחות המשטרה, ואחד המפגינים תיעד את סגן מפקד מחוז הגליל סוטר למפגינה. הסרטון הועלה ליו טיוב וזכה לצפיות רבות.