דוקר אחייניתו יואשם בתקיפה

כתב אישום בגין תקיפה הגורמת לחבלה יוגש מחר על ידי פרקליטות מחוז מרכז נגד תושב נתניה החשוד כי דקר את אחייניתו בת ה-6 בצווארה. הבוקר שוחררה הצעירה מבית החולים לניאדו שבו אושפזה כשמצבה הבריאותי והנפשי מוגדר טוב

הילדה לאחר הדקירה, שבוע שעבר (חדשות 24)

פרקליטות מחוז מרכז צפויה להגיש מחר (ג') כתב אישום נגד תושב נתניה (37) החשוד שדקר את אחייניתו, קטינה בת 6 בצווארה, לפני כשבוע בעיר. למרות חומרת המעשה, לא יוגש נגד האיש כתב אישום בגין ניסיון רצח, אלא בגין תקיפה הגורמת חבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת המשטרה, שנוהלה על ידי רפ"ק רונן נגר מהיחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת נתניה שבמרחב שרון, עלה החשד כי דודה של הילדה לקח אותה לטיול ודקר אותה בסכין בגרונה. לחוקרים סיפר בחקירה כי שמע קולות שאומרים לו להרוג אותה "כדי שהמשיח יגיע". מיד עם מעצרו הוא נלקח לבדיקה פסיכיאטרית, אך טרם נקבע אם הוא כשיר לעמוד לדין.

האחיינית הצעירה הובהלה לבית החולים "לניאדו" במצב בינוני, ובימים שלאחר המקרה עברה שורה של הליכים רפואיים במקום. הבוקר היא שוחררה כשמצבה הרפואי והפסיכולוגי מוגדר טוב. היא צפויה לעבור בתקופה הקרובה שיקום, שאותו תמשיך מביתה.

עורך דינו של החשוד: הוא לוקה בנפשו

בדיון בהארכת מעצרו של החשוד בשבוע שעבר, אמרה השופטת ד"ר איריס רבינוביץ' בר-און כי היא שוכנעה שקיימת עילת מעצר בין היתר בשל מסוכנותו של האיש, ומחשש לשיבוש הליכי חקירה. פרקליטו לעומת זאת טען כי מרשו לוקה בנפשו. "בעקבות המחלה קולות פוקדים גרמו לו לבצע את המעשה הזה, והוא לא יכול היה להתגבר על הקולות הללו", אמר עו"ד גיא עין-צבי.

באותו דיון נכחה גם אמו של החשוד, שהיא סבתה של הקטינה הפצועה. בכניסתה לדיון ניסתה לגשת לבנה "רק לתת לו נשיקה", אך הסוהרים מנעו זאת ממנה. לאחר מכן סיפרה לחדשות 2 online: "אני ברוך השם בסדר, לפי הרופאים מצבה טוב. אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם איזו תחושה זו שבני חשוד ונכדתי בבית חולים".

השכנים הזהירו: ידענו שמשהו לא בסדר אצלו

רבקה, שכנת המשפחה, סיפרה לחדשות 2 על השכן הסורר, שהטיל את אימתו על יתר דיירי הבניין וכעת חשוד בדקירת אחייניתו. "הרגשתי שמשהו לא בסדר איתו", סיפרה השכנה. "הוא עשה פה טרור. הוא לא בסדר. הוא תמיד השאיר תיקים או זבל בחדר המדרגות".

לדבריה, בעבר היא אף נתקלה בשכן בשעה שהפשיל את מכנסיו במעלית הבניין. "יום אחד ניקיתי את הבית, ראיתי שהדלת של המעלית פתוחה, ניגשתי וראיתי אותו מוריד את המכנסיים", שחזרה השכנה.