שר התקשורת ארדן דורש לפתוח בחקירה נגד "איקיוטק"

צרכנים רבים פנו למשרד התקשורת והתלוננו כי החברה המספקת תוכן סלולרי שלחה להם חיובים בסך אלפי שקלים בגין שירותי תוכן שקיבלו ממנה לפני כמה שנים. בעלי חברת איקיוטק התעקש בעבר כי כל החובות אמיתיים וכי יגבה "כל שקל"

אילוסטרציה (AP)

שר התקשורת גלעד ארדן פנה היום (ב') למפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ולרשות לסחר הוגן בדרישה לפתוח חקירה נגד חברת "איקיוטק", המספקת תוכן סלולרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צרכנים רבים פנו למשרד התקשורת והתלוננו כי החברה שלחה להם מכתבים ובהם חיוב בגין שירותים, שלטענתה סיפקה להם בעבר באינטרנט ובסלולר. בחברה אמרו כי השירות שסיפקה כלל הודעות טקסט ובהן מידע על אודישנים, כרטיסים למופעים, חדשות בידור, קבלת סרטי וידאו והצעות עבודה.

כמה שנים אחר כך, קיבלו לקוחות רבים של החברה מכתבים מעורכי דינה, המתריעים על חובות בסך אלפי שקלים. משרד התקשורת בדק את התלונות ופנה לחברות הסלולר, ומתגובתן עלה כי החיובים אינם קשורים אליהם, אלא לחברת "איקיוטק" בלבד.

החברה דרשה מלקוחותיה מנוי שבועי מתחדש תמורת 15-20 שקלים לשבוע, ושני שקלים עבור כל מסרון. המתלוננים טוענים כי הונו אותם, אך בעלי חברת איקיוטק, בן אופק, התעקש בעבר כי כל החובות אמיתיים וכי יגבה "כל שקל", כהגדרתו.

בשל העובדה כי חברות הסלולר לא קשורות לחיוב, משרד התקשורת אינו בעל הסמכות לטפל בתלונות, ולכן פנה השר ארדן לגורמים הרלוונטיים כדי שתיפתח חקירה.