חשד: תושב פתח תקווה גנב כספים מקופות צדקה

המשטרה עצרה גבר בן 41 בחשד שהתחזה לעובד בעמותה לילדים בסיכון ולקח כספים של קופות צדקה שהוצבו בעשרות בתי עסק בעיר. הוא זוהה באמצעות צילומי אבטחה וראיות שנאספו נגדו ויובא בהמשך לדיון בהארכת מעצרו

הקופות שנמצאו בביתו של האיש (משטרת פתח תקווה)

המשטרה עצרה היום (ב') תושב פתח תקווה בן 41 בחשד שהתחזה לעובד בעמותה למען ילדים בסיכון ונהג לקחת את קופות הצדקה שהניח בחנויות ובתוכן כסף שמיועד לילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, בכל מספר ימים היה יוצא האיש לסיבוב ברחבי העיר ועובר בין בתי העסק השונים כשהוא מציג עצמו כנציג למען ילדים בסיכון - למרות שאין הדבר נכון כלל ועיקר. לאחר מכן היה משלשל את הכסף שהצטבר בקופות הצדקה לכיסו.

חשדם של השוטרים התעורר לאחר שלפני מספר ימים התייצב בתחנת פתח תקווה אדם שהציג עצמו כעובד בעמותה המסייעת לילדים בסיכון. הוא סיפר לחוקרים כי העמותה מניחה קופות צדקה בבתי עסק רבים בעיר, ומדי כמה ימים מתבצע איסוף של כלל הקופות - ומונחות במקומן קופות ריקות.

לדבריו, קינן בקרבו החשד שכן הוא לא אסף את הכסף - והוא ביקש לראות את צילומי האבטחה של בתי העסק השונים.

בעקבות הצילומים שנאספו זוהה החשוד וחוקרי תחנת פתח תקווה, שהחלו באיסוף הראיות, עברו אף הם בין בתי העסק שבהם מוצבות קופות הצדקה והמשיכו לאסוף צילומים של האיש, עד שאתמול הגיעו לביתו כשבידיהם צו חיפוש.

בביתו של החשוד נתפסו שמונה קופות צדקה וכן שתי תעודות החשודות כמזויפות שבאמצעותן ניתן להתרים למען ילדים. על פי החשד, סכום הגניבה מסתכם באלפי שקלים. האיש עוכב לחקירה בתחנה ובסיומה נעצר.