הפגיעה בשוטרים וברכוש: תביעת נזיקין נגד המפגינים הבדואים?

היועצים המשפטיים של המשטרה בודקים אפשרות להגיש תביעת נזיקין נגד המפגינים הבדואים שגרמו לנזק כספי רב אמש בהפגנות המחאה על תכנית ההתיישבות. לטענת המשטרה, הם פגעו בשוטרים רבים, בציוד של הרשויות המקומיות ובניידות משטרה. גורם במשטרה: "גם הפוגעים יישאו באחריות"

ההפגנות אתמול (רויטרס)

פרסום ראשון: המשטרה בודקת אפשרות להגיש תביעת נזיקין נגד החשודים שנעצרו אתמול בהפגנות הבדואים לדין. היועצים המשפטיים של מחוז דרום במשטרה קיבלו הוראה לבחון את האפשרות לאור הנזקים בהפגנות אמש לרכוש ולגוף, שלפי המשטרה נאמדים בעשרות אלפי שקלים. למעט השוטרים שנפגעו, נגרם נזק רב גם לניידות משטרה ולציוד של הרשויות המקומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחדשות 2 Online נודע כי הנושא נמצא בבחינה של היועצים המשפטיים של המשטרה. מפקד מחוז דרום ניצב יורם הלוי, הנחה את היועצים המשפטיים של המחוז לבדוק את האפשרות להעמדה לדין מעבר להיבטים הפלילים, כדי שהחשודים יישאו בתוצאות הפגיעה.

במשטרה מנסים להרתיע ולמנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. "הגיע הזמן שברגע שמתבצעת אלימות נגד שוטרים - גם הפוגעים יישאו באחריות", אמר גורם במשטרה.

אתמול בהפגנה שהתרחשה בחורה, 22 מפגינים נעצרו ו-13 שוטרים נפצעו, וגם היום המשטרה בהיערכות שיא לקראת הארכות המעצר של העצורים: 12 בגירים ו-3 קטינים. מפקד מחוז חוף שנפצע אתמול בהפגנה, הביע חשש מהפרות סדר בבית המשפט, כפי שהיו אחרי מתן ההחלטה על נתן זאדה. במקביל, במשטרה ינסו היום לבצע מעצרים נוספים, והחקירה הוטלה על ימ"ר נגב.