חשד: התחזה לטייס כדי לרמות נשים

אילון איילון נחקר בחשד שהתחזה לטייס באתרי היכרויות, ואף הציע נישואים למספר נשים כדי להוציא מהן במרמה מאות אלפי שקלים. החשוד, גבר בן 45 מרמת גן, ניהל מספר מערכות יחסים במקביל. כעת ממליצה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום

התחזה לטייס. איילון (מתוך אתר היכרויות)

חמש הנשים שהונה אילון איילון בן 45 מרמת גן פגשו אחת את השנייה בפעם הראשונה במפלג ההונאה במחוז תל אביב. עד לאותו הרגע הן לא האמינו שאותו אדם בו התאהבו הונה אותן וגנב את כספן, ושם גם הבינו כי הוא ניהל כמה מערכות יחסים במקביל, וכל הרגעים האינטימיים אותם חלקו היו רק חלק ממעשה נוכלות אותו תכנן, על פי החשד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הנשים, שפגשו את איילון דרך אתרי היכרויות, נתנו את עדותן בפני סנ"צ דוד מישקין ורפ"ק גיא ישראלי ממפלג ההונאה של מחוז תל אביב, וגוללו בפניהם את מסכת השקרים, לטענתן, שליוותה את מערכות היחסים שלהן עם החשוד ואת הצורה בה הוציא מהן במרמה מאות אלפי שקלים.

מעדויותיהן עולה דפוס פעולה קבוע: איילון התחזה, על פי החשד, לטייס באתרי היכרויות, וכשפגש אותן המשיך וסיפר להם על מבצעים סודיים בהם לקח חלק וסיפורי מעשיות נוספים שבמהלך החקירה התגלו כשקרים. מבצע "צוק איתן" שהתנהל בקיץ האחרון סייע לו להסביר לנשים את היעדרותו במשך ימים רבים, ולמתלוננות הוא סיפר פעם אחר פעם כי הוא במבצעים סודיים מעבר לים.

אחת הנשים, בשנות ה-40 לחייה מאזור המרכז, סיפרה לחוקרים כיצד הוציא ממנה במרמה 180 אלף שקלים. לטענתה הם היו בקשר במשך מספר חודשים עד שהחליטה להציגו למשפחה. באותו הערב לאחר המפגש המוצלח הציע לה להתחתן. בצל ההתרגשות לקראת החתונה הוא ביקש ממנה כספים בסכומים שונים כדי להתחיל לשלם מקדמות לקראת החתונה שהייתה צפויה להתקיים בספטמבר הקרוב. היא אף לקחה הלוואות כדי לגייס חלק מהכספים שהעבירה לאיילון.

טוען לקשר חברי עם המתלוננות. איילון (מתוך אתר היכרויות)

הכסף לחתונה הוקדש לקניית ציוד טיסה

את הכסף שקיבל בזבז, על פי החשד, על בילויים ועל קנייה של ציוד רב שהזמין מאתרי קניות בחו"ל כדוגמת אי ביי. בין השאר נמצאו בביתו של החשוד קסדת טיסה, סרבלים ומדים. למתלוננת אחרת סיפר כי הוא גם בעלים של חנות צילום ואף לקח אותה לסיבוב בחנות. בשל הקסם האישי בו ניחן, הוא אף הצליח לשכנע אותה כי החנות בבעלותו. מאוחר יותר במערכת היחסים החל לבקש כספים כדי לפתח את העסק.

בצורה דומה סיפר לאחרת כי בכוונתם לקנות בית יוקרתי בהרצליה שם יעברו לגור יחד לאחר חתונתם. לאחר סיור בבית המיועד לקח ממנה כספים במספר הזדמנויות, בסכומים שהגיעו לכ-300 אלף שקלים, כסף שחלקו היה אמור להיות לשם מקדמה למתווך הנדל"ן.

בסוף החודש שעבר שוחרר איילון למעצר בית למשך 10 ימים. מאז פגו ימי ההגבלות והוא ממתין להגשת כתב אישום נגדו. עורכת דינו טלי גוטליב מסרה לחדשות 2 Online כי "מרשי טען כי היה זה קשר חברי בינו לבין המתלוננות, הן הלוו לו כסף והוא החל להחזיר להן אותו". באשר לחשדות על פיהן התחזה איילון לטייס, אמרה גוטליב כי "באתרי ההיכרויות בהם הוא מחופש לטייס רשום בפירוש שזו תמונה מחג פורים. משטרת ישראל במוטיבציית יתר ניסתה למצוא עוד מתלוננות ומכיוון שהדבר לא עלה בידה הוא שוחרר ממעצרו ולא הוגש כתב אישום כנגדו".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv