הפגע וברח בראשל"צ: הנהג ואביו נעצרו

פרסום ראשון: המשטרה הצליחה לשים הבוקר יד על הרכב הפוגע, ומיד אח"כ איתרה גם את הנהג בן ה-17, החשוד בהריגתו של קשיש בראשל"צ. איתו נעצר גם אביו, החשוד בשיבוש מהלכי חקירה. מעצרם של השניים הוארך בשלושה ימים. פרקליטו של האב: "מדובר בטרגדיה קשה לשתי משפחות"

משטרת מרחב שפלה הצליחה לאתר את הנהג החשוד כי פגע במאיר סולומון בן ה-83 אתמול (ב') לפנות בוקר בראשון לציון. בעקבות הפגיעה, הקשיש מת מפצעיו אך הנהג הדורס נמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי המשטרה הצליחו לאתר הבוקר את הרכב הפוגע, ואחריו את הנהג ואת אביו. האב, על פי החשד, חיפה על מעשיו של בנו אחרי התאונה והחליף פנס שבור ברכב בו נהג בנו. האב אמר לחדשות 2 Online: "לא הייתי איתו, בכלל ישנתי. אני לא מעורב, אני רק בעל הרכב".  מעצרם של השניים הוארך בשלושה ימים.

עו"ד אלישע חנינוביץ', המייצג את אביו של החשוד, מספר כי "מדובר בטרגדיה קשה לשתי משפחות. מצד אחד מקרה מוות ומהצד השני במקרה שאולי קושר אב ובנו לדריסה". עו"ד חנינוביץ' הוסיף כי מדובר ב"משפחה נורמטיבית - האב מפעיל עסק והילד הוא תלמיד מצטיין, שרוצה להתגייס ליחידה קרבית והוזמן לגיבוש". לדברי הסניגור, החשודים קושרים את עצמם אך לא מודים בעבירה מכוונת כלשהי - "הבן שלא באשמתו נקלע למה שנקלע".

הקשיש נהרג אתמול בשעה שעבר במעבר חצייה בדרך לבית הכנסת. המשטרה טוענת כי כבר לאחר הפגיעה היו בידיה פרטים מזהים שבסופו של דבר הביאו למעצרו של החשוד בפגיעה בסולומון.

התאונה התרחשה סמוך לשעה 5:30 לפנות בוקר. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום מצאו את סולומון כשהוא מוטל על הכביש, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית. לחובשים לא נותר אלא לקבוע את מותו במקום.

פרמדיק מד"א ניר הנדלר סיפר כי הגיע עם הצוות למקום לאחר שהוזעקו ע"י המשטרה. "מצאנו אדם מוטל על הכביש וסובל מפגיעה בכל חלקי גופו וחבול", תיאר. "כמובן שלא היה רכב בסביבה אז לא ידענו מה גרם למותו. מדובר ברחוב מרכזי, בשעת בוקר מוקדמת, כך שהייתה המולה מסביב ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". 

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.