אביה של הילדה שנדקרה בנתניה: "מקווה שהיא תצא מזה"

הוריה של בת ה-7, שדודה דקר אותה ומצבה מוגדר קשה אך יצי,ב לא זזים ממיטתה בביה"ח. "כשהגענו ראינו שהמצב הרבה פחות גרוע משחשבנו", סיפר האב לחדשות 2 Online. מעצר החשוד הוארך והוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

בבית החולים לניאדו בנתניה מוסיף להיות קשה מצבה של הילדה בת ה-7 שנדקרה אמש על ידי דודה. במהלך הלילה עברה הילדה ניתוח דחוף בבית החולים, וכעת מצבה מוגדר יציב. "היא מתאוששת", אמר אביה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני מקווה שהיא תצא מזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכל בסדר, היא עברה ניתוח וכעת היא מתאוששת", הוסיף האב, שלא מש ממיטתה מאז הובהלה אמש לבית החולים. "מלכתחילה כשהגענו ראינו שהמצב הרבה פחות גרוע ממה שחשבנו. הבנו שהמצב בסדר".

הדוד החשוד בדקירה הובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה. נציג המשטרה אמר בדיון כי לחשוד אין עבר פלילי, אך "המסוכנות זועקת מהחשוד, הן בשל העבירה המיוחסת, הן בשל קרבתו לקורבן והן בשל מצבו הנפשי".

מעצר החשוד הוארך: "מקרה מצער"

השופטת ד"ר איריס רבינוביץ' בר-און אמרה בדיון: "שוכנעתי כי קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה. אין מקום להורות על שחרורו לחלופת מעצר". מעצרו של החשוד הוארך בשישה ימים, והשופטת הורתה על שליחתו לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית.

עו"ד גיא עין-צבי, פרקליטו של החשוד בדקירה מטעם הסניגוריה הציבורית אמר כי "מדובר במקרה מצער של בחור הלוקה בנפשו. בעקבות המחלה קולות פוקדים גרמו לו לבצע את המעשה הזה, והוא לא יכול היה להתגבר על הקולות הללו".

הפרקליט הוסיף: "חשוב לומר שלא הייתה פרובוקציה או עימות בינו לבין הקטינה קודם לדקירה. מטבע הדברים, המשפחה מאוד כואבת. הם מכירים את מצבו הלא פשוט של החשוד והם כואבים את מצבה הלא קל של הילדה".

בדיון נכחה גם אמו של החשוד, שהיא סבתה של הקטינה הפצועה. בכניסתה לדיון ניסתה לגשת לבנה "רק לתת לו נשיקה", אך הסוהרים מנעו זאת ממנה. לאחר מכן סיפרה לחדשות 2 online: "אני ברוך השם בסדר, לפי הרופאים מצבה טוב. אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם איזו תחושה זו שבני חשוד ונכדתי בבית חולים".

"דקרתי כדי שהמשיח יגיע"

רבקה, שכנת המשפחה, סיפרה לחדשות 2 על השכן הסורר, שהטיל את אימתו על יתר דיירי הבניין וכעת חשוד בדקירת אחייניתו. "הרגשתי שמשהו לא בסדר איתו", סיפרה השכנה. "הוא עשה פה טרור. הוא לא בסדר. הוא תמיד השאיר תיקים או זבל בחדר המדרגות".

לדבריה, בעבר היא אף נתקלה בשכן בשעה שהפשיל את מכנסיו במעלית הבניין. "יום אחד ניקיתי את הבית, ראיתי שהדלת של המעלית פתוחה, ניגשתי וראיתי אותו מוריד את המכנסיים", שחזרה השכנה.

"הילדה הגיעה לבית החולים כשהיא בהכרה, כך שאמה הספיקה לשבת לידה ולדבר איתה לפני הניתוח", סיפרה ד"ר גלית סיבק לחדשות 2 Online. "זמן קצר לאחר הגעתה למיון היא כבר נכנסה לחדר הניתוח, שם טיפלנו בפצעים עמוקים בצווארה".

המשטרה ממשיכה לחקור ולבחון מה הביא את הגבר בן ה-38 לדקור באכזריות את אחייניתו, לאחר שחזרו מטיול משותף בנתניה. בחקירתו סיפר החשוד לשוטרים כי שמע קולות שאמרו לו לבצע את המעשה כדי שהמשיח יגיע.

זירת הדקירה בנתניה (חדשות 24)