חשד: תקף את אשתו בגרזן בשנתה

צעירה כבת 25 נקלעה לתקרית אלימה, כשבעלה החל - על פי החשד - לתקוף אותה באמצעות גרזן בשנתה. הצעירה פונתה על ידי צוותי מד"א במצב קל-בינוני לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהיא סובלת מחתכים בפניה. המשטרה עצרה את בעלה ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים

האישה פונתה במצב קל-בינוני. ארכיון (חדשות 2)

ביום הבינלאומי המציין את המאבק למניעת אלימות נגד נשים, ויום לאחר שאישה נרצחה בידי בעלה בירושלים, האלימות מכה גם בחיפה: תושב העיר, בן 32, נעצר הבוקר (ב') בחשד שתקף בגרזן הלילה את אשתו, בת 25, ככל הנראה בשנתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לזוג שני ילדים בני 4 ו-6, שהיו בבית המשפחה בזמן האירוע האלים, שאירע סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר. מבדיקה ראשונית של שוטרי מחוז חוף עולה כי לא הגיעו לידיהם בעבר תלונות כלשהן על אלימות במשפחה .

צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום טיפל באישה שסבלה מחתכים בפניה ומשברים בידיה, ככל הנראה כתוצאה מהמאבק נגד בעלה האלים. הצעירה הובהלה לבית החולים רמב״ם בחיפה, שם היא מטופלת במחלקה הכירורגית.

מבדיקת המשטרה עולה כי האישה שהתה בתקופה האחרונה במקלט לנשים מוכות ואף הייתה מוגדרת תחת רמת סיכון גבוהה. בתקופה האחרונה היא ביקשה להשתחרר מהמעון, חרף התנגדויות מחלקת הרווחה - ושבה לביתה.

ירושלים: אישה נדקרה חמוות על ידי בעלה

רק אתמול התגלתה גופת אישה כבת 70 בדירה בשכונת גילה בירושלים, לאחר שבעלה הזעיק את המשטרה ודיווח כי דקר את אשתו. פרמדיקים של מגן דוד אדום, שהוזעקו לדירת הזוג ברחוב אלמוג בעיר, מצאו את האישה כשהיא במצב אנוש והחלו לבצע בה פעולות החייאה, שבסופן נאלצו לקבוע את מותה.

הבעל החשוד הסתגר תחילה בדירה וכוחות כיבוי הוזעקו למקום על מנת לחלצו, אך לבסוף הוא נעצר על ידי המשטרה ונלקח לחקירה. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, כשלזירת הרצח הגיע גם מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי.

שני האירועים הקשים שנרשמו ביומיים האחרונים התרחשו דווקא בשבוע שבו מציינים בעולם את המאבק נגד אלימות נשים. מסקר מיוחד שנערך על ידי מכון "ויצו" עולה כי אחד מכל שני ישראלים מכיר אישה הסובלת מאלימות.

על פי הסקר, כמחצית מהציבור מכירים לפחות אישה אחת החווה אלימות מסוג כלשהו מצד בן זוגה, ומבין אלו המכירים אישה החווה אלימות, 84% ציינו כי מדובר באלימות מילולית ונפשית, שהאישה סובלת ממנה. למעלה משליש (35%) העידו כי האישה סובלת מאלימות פיזית. רק 29% מהנשאלים השיבו כי היו מערבים את המשטרה במקרה של אלימות במשפחה.