קרובותיו של הרב מצגר: "משפחת לאו הפילה עליו תיק"

האם הרב הראשי לשעבר החביא מאה וחמישים אלף אירו שהשיג בניגוד לחוק? קרובות המשפחה של מצגר, שבביתן בצפון הוסתר על פי החשד הכסף, טוענות בריאיון לחדשות 2, ש"לא היו דברים מעולם" - ומפנות אצבע מאשימה לעבר משפחת לאו כאלה ש"הפילו עליו תיק"

שתי נשים מאזור הצפון, בשנות ה-70 לחייהן, לא תיארו לעצמן שייחשדו בעבירות חמורות של הלבנת הון. זאת רק בשל הייחוס המשפחתי שלהן - בנות הדוד של הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, שנעצר לאחרונה בפעם השנייה בפרשה שזכתה על ידי המשטרה לכינוי "מתנות, תמורות ומעשרות", וחשוד בשורת עבירות שוחד והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בביתן של השתיים, מצאו חוקרי המשטרה סכומי כסף גדולים מאוד במזומן, כ-150 אלף אירו, שהוחזקו בכספת וגם מחוצה לה בתחומי הבית, אך בנות הדוד ממשיכות להכחיש את טענות המשטרה מכל וכל.

"יש כספת, אגורה איננה שם. לא הייתה, היו לנו עודפים מנסיעות, כמה שטרלינגים, זה מה שהיה. אגורה לא הייתה בבית, הם עשו כאן חיפושים לא נורמלים, את כל הארונות, את כל ספרי הקודש הם הוציאו", הן מספרות.

"איך הוא יכול להשאיר אצלנו כסף? והיה נגיד משאיר אצלנו כסף והיום אנחנו הולכות לעולמנו. מי היה מקבל את הכסף הזה?", טוענות קרובות משפחתו של הרב. "אנחנו לבד, אנחנו לא נשואות, אין לנו ילדים, אז ישאירו אצלנו כסף?!".

בנות הדוד מצאו גם הסבר לחקירה נגד מי שכיהן עד לא מזמן כרב הראשי, ומפנות אצבע מאשימה לעברו של משפחת רבנים בכירה אחרת - משפחת לאו. "הפילו עליו תיק, ואנחנו גם יודעים מי זה - הרב לאו, מותר להגיד את זה בגלוי", הן אומרות מבלי להסס. "משפחת לאו. הם הפילו עליו תיק".

מלשכת הרב הראשי דוד לאו נמסר בתגובה: "הדברים אינם ראויים לתגובה וחסרי כל שחר"