חשד: בת למשפחת אלפרון מעורבת ברצח הכפול בפתח תקווה

חיה אלפרון, בת 62 מפתח תקווה, אחותם של האלפרונים נעצרה בחשד שהייתה מעורבת בחיסול של ערן פרטוש ואלי עורקבי בעיר בחודש יוני האחרון. בין היתר, נבדק חשד כי הרצח התרחש על רקע סכסוך כספי. "עוצרים ומשחררים דמויות בעלות שם מוכר שמאדירות את המשטרה", אמר עורך דינה. מעצרה הוארך ביום אחד

חיה אלפרון, בת למשפחת הפשע המוכרת, נעצרה הבוקר (א') בגין מעורבות ברצח ערן פרטוש ואלי עורקבי לפני כחמישה חודשים וחצי בפתח תקווה. מעצרה של אלפרון בת ה-62 מפתח תקווה, הוארך ביממה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפרון היא אחותם של האלפרונים, שאותם הנהיג אחיה יעקב עד שחוסל בפיצוץ מטען ברכבו בתל אביב. הבוקר היא נלקחה לחקירה במשרדי ימ"ר מרכז, ובמשטרה בודקים את מעורבותה בהזמנת הרצח הכפול ליד בית ספר "שמעוני" בעיר. בין היתר, נבדק האם הרקע לסכסוך הוא כספי.

בצהריים הובאה אלפרון לדיון בהארכת מעצרה בבית המשפט השלום בכפר סבא, שם אמר סנגורה, עו"ד משה יוחאי כי "הטחתם בפניה של מרשתי את החשד שלכם, אתם טוענים שהיא ייעצה לבני המשפחה שלה לרצוח את הקורבנות. לפי מה שהטחתם בפניה, החשד שלכם הוא שאחד מבניה היה מסוכסך עם אחד מהנרצחים והיא ייעצה להם לרצוח אותו".

מהדיון עלה כי אחד הנרצחים, אלי עורקבי, הוא קרוב משפחתה של החשודה, ושלושה שבועות לפני הרצח היא בילתה עמו באתר "מיני ישראל". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-12 יום, אך בית המשפט האריך את מעצרה ביממה אחת בלבד.

רוכבי אופנוע ירו למוות מטווח קרוב 

הרצח הכפול התרחש בחודש יוני האחרון. אלמונים רכובים על אופנוע ירו למוות מטווח קרוב באלי עורקבי, בן 35, וערן פרטוש, בן 42, שניהם תושבי פתח תקווה. אדם נוסף, פועל בניין שהיה במקום, נפצע באורח קשה מהירי. במשטרה העריכו אז כי החיסול התרחש במסגרת סכסוך בין ארגוני פשיעה.

"המשטרה החליטה לשחק אן דן דינו", אמר עורך דינה של אלפרון, משה יוחאי. "לעצור, לשחרר, לעצור ולשחרר דמויות בעלות שם משפחה מוכר שמאדירות את המשטרה. אין לה עבר פלילי ושום ידע או רקע בפשיעה. המעצר הזה הוא יותר ממגוחך".

עו"ד יוחאי אף מתח ביקורת על התנהלות המשטרה, שביקשה לעצור את אלפרון למשך 12 ימים. "לכולם ברור שהמשטרה מנסה לתפוס כותרות על חשבון שמה של אלפרון, וברוב חוצפתה ביקשה תקופת מעצר ממושכת. בית המשפט, לעומתה, נתן את דעתו בעניין והשאירה במעצר למשך יממה אחת, ואנו בטוחים שמחר היא תשוחרר".