שוטר נעצר והודה: יריתי בצעיר מרהט

לאחר חקירה סמויה והכחשות רבות, הודה אחד השוטרים שפעל בפשיטה ברהט כי ירה שלא כדין לעבר הצעיר סמי אל-ג'אער. בכך, מקווים במשטרה ובמשרד המשפטים, התבררו נסיבות מותו של אל-ג'אער, שגם הלווייתו לוותה בעימותים אלימים ומותו הסעיר את המגזר הערבי

ההרוג, סמי אל ג'אער

פרשת מות הצעיר הבדואי מסתעפת: הלילה (חמישי) נעצר ונחקר השוטר, החשוד בירי שלא כדין במהלך המהומות ברהט בחודש שעבר. השוטר, שבעבר הכחיש את החשדות כלפיו, קשר את עצמו בחקירה לירי הקטלני ממנו נפגע ונהרג סמי אל ג'אער. ממשרד המשפטים נמסר כי המעצר התבצע לאחר חקירה סמויה וממושכת שנערכה בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטר החשוד בירי נעצר להמשך חקירה, המנוהלת על ידי צוות דרום במחלקה לחקירות שוטרים. מהחקירה עלה החשד כי לפחות חלק מהשוטרים פתחו באש שלא כדין במהלך הפשיטה המשטרתית, שנועדה לעצור סוחרי סמים. בעקבות כך נחקרו חלק מהשוטרים, ובמשטרה העריכו כי הם יודחו לאחר שפעלו בניגוד להנחיות.

במהלך הלוויתו של אל ג'אער הקיפו מאות מתפרעים ניידת משטרה שנקלעה למסע ההלוייה ויידו לעברה אבנים. במהומות שפרצו במקום, במחאה על הריגתו של אל ג'אער על ידי שוטרים שבוע לפני כן, מת מתפרע אחד - ככל הנראה מדום לב לאחר שאיפת עשן -  ונפצעו עוד עשרות.

מהומות אלימות ברהט (sonara.net)

בעקבות מותם של שני תושבי רהט התקיימה שביתה במגזר הערבי והבדואי במשך יום אחד, שכללה גם את מוסדות החינוך. המחלקה לחקירות שוטרים פתחה אז בחקירת פרטי האירוע, והטענה כי הצעיר נורה בידי שוטרים נבדקת.

בנסיון להרגעת הרוחות בעקבות המהומות, בהן נפצעו עשרות אנשים, שוחח הנשיא ראובן (רובי) ריבלין עם ראש עיריית רהט, טלאל אלקארנאווי, שנפצע אף הוא בעימותים. "אני רוצה להביע את תנחומי למשפחות ההרוגים ולעדה כולה ולקוות שהנפגעים יחלימו בקרוב", אמר ריבלין, "ראשית כל ולפני הכל עלינו להרגיע את הרוחות - אני בטוח שגם המשטרה חוקרת את האירוע בשעה זו ואני יודע שגם המפכ"ל יעשה כל שביכולתו על מנת להחזיר את השקט ואת הביטחון לאזור".

לדברי הנשיא, "יש לנו חובה לטפל בפצעים הכואבים של העדה הבדואית וחשוב שנעשה זאת יחד. אני בטוח שהמקרה הכואב הזה יתברר ביסודיות". המפכ"ל יוחנן דנינו סיפר לנשיא כי הוקם צוות חקירה ארצי לטיפול באירוע