המשטרה: חלק מהקטינות עסקו בזנות

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-4 ימים את מעצרם של אביו של אייל גולן, דני ביטון, ועובד חברת "ליאם הפקות", צחי אסולין. בדיון אמר נציג המשטרה כי קיים חשד לפיו חלק מהנערות עסקו בזנות טרם הפרשה. במקביל, היום נחקר אייל גולן בפעם הרביעית. המשטרה תערוך עימות בינו לבין אחת הקטינות

גולן. יעומת עם קטינות (מוטי קמחי)

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (א') בארבעה ימים את מעצרם של דני ביטון, אביו של אייל גולן, ועובד חברת "ליאם הפקות", צחי אסולין. בנוסף, הוצא נגד השניים צו איסור יציאה מהארץ למשך 180 יום. בדיון טען נציג המשטרה כי קיים חשד, לפיו חלק מהנערות המעורבות בפרשה - עסקו בזנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטו של אסולין, עו"ד שרון קינן, שאל בדיון: "האם נכון שהבנות עבדו בזנות לפני הפרשה?". בתגובה ענה נציג המשטרה: "קיים חשד כזה, לפיו חלק מהקטינות עסקו בזנות". "האם באחד העימותים מול מרשי, הקטינה פרצה בבכי ויצאה בסערה ואמרה: 'שיקרתי'?", המשיך ושאל עו"ד קינן. נציג המשטרה אמר בתגובה: "נכון, אני אסביר: בעימות היא אישרה את גרסתה בחקירה, לאחר מכן בשל הלחץ התרחש אותו אירוע, שמציין הסניגור - אבל לאחר מכן במקום מסוים היא חזרה על גרסתה".

נציג המשטרה בדיון ציין עוד, כי במהלך השבוע האחרון בוצעו פעולות חקירה רבות ו"קיים יותר מחשד סביר שהחשודים ביצעו את מה שמיוחס להם". פרקליטו של עובד חברת ההפקות אסולין, עו"ד בני נהרי, שאל את הנציג - האם מרשו נתן כסף בעבור שירותי המין? "חומר החקירה קושר אותו לעבירות המיוחסות לו", טען נציג המשטרה.

עו"ד נהרי הבהיר כי "המשטרה עפה על העניין הזה קצת יותר ממה שצריך. אם היה מדובר בחקירה של אלמונים בחשדות שמיוחסים לחשוד זה אני בספק אם היה מוגשת הארכת מעצר ובוודאי לא הארכה שנייה".

אסולין בבית המשפט, ארכיון (מוטי קמחי)

הזמר עומר אדם התייצב היום למסירת עדות במשטרה. אדם, שאינו חשוד בפרשה, נשאל על ידי החוקרים על מקומות שנכח בהם ודברים שייתכן כי שמע. טרם ידוע האם אדם יזומן לעדות נוספת במשטרה. הבוקר הגיע אייל גולן לחקירה בפעם הרביעית מאז נעצר במסגרת פרשת המין והקטינות. במהלך החקירה צפוי להיערך עימות בין מספר קטינות, שהעידו בפרשה לבין חלק מהחשודים, ובהם גולן.

עו"ד ניר שוקר המייצג את אחת הנערות המשתתפות היום בעימות, התרעם על זימונה. "בבוקר התייצבו בהפתעה שני שוטרים בביתה, היא לא התעמתה איתם, אבל בעקבות בקשתי אליהם ההורים והנערה יגיעו בעצמם אל המשטרה", סיפר עורך הדין. לדבריו, הנערה חשה לחוצה והוא אינו מבין מדוע זומנה לעימות.

עו"ד ניר שוקר (יח"צ)

"הנערה לא קיימה יחסי מין"

"היא הסבירה שלא היה לה כל קשר עם הזמר, פרט לכך שהיא מעריצה אותו, וכל מה שהיה לה היא אמרה. למה להרוס לה את סדר היום ולהוציא אותה מבית הספר?", תהה עו"ד שוקר. עוד טען עורך הדין כי עדותה אינה דרושה לחקירה. "היא לא קיימה יחסי מין או ראתה מישהו מקיים יחסי מין. הנערה היתה במסיבה עם נערות אחרות שהכירה דרך חברים, שיש לה היכרות שטחית איתם".

היום, עם סיומם של חמשת ימי מעצר הבית שאישר בית המשפט, תצטרך המשטרה להחליט האם לבקש את הארכת מעצרו של אייל גולן ושל חשודים נוספים. במקביל, נמשכים החיפושים אחר אחת הקטינות שהעידה בתיק נגד הזמר ופמלייתו - ונעלמה ביום שישי האחרון. במשטרה מעריכים שלא נשקפת סכנה לחייה.

בהכנת הידיעה השתתפו: עזרי עמרם, גיא פלג ומתן חצרוני