פרופיל: מי אתה דני ביטון?

עד אתמול השם שלו לא אמר כלום כמעט לכולם: דני ביטון, האבא של אייל גולן. ככל שהחקירה מתקדמת מתברר שהוא הדמות הדומיננטית בפרשה. ביטון וגולן שדרכיהם נפרדו כשהזמר היה בן 4 חזרו לפתע לקשר, וכעת עולה השאלה, איך למרות הכעס העמוק - הם החלו לפתע לבלות יחד, ואולי גם לפי החשד - לחלוק נשים?

מאז שהתפוצצה פרשת אייל גולן, רבים בישראל לא הכירו את אחד החשודים המרכזיים בתיק "משחקי חברה" - דני ביטון. ביטון, או כפי שאהב לכנות את עצמו "אביו של אייל גולן", לא היה מוכר לגורמים מחוץ לתעשיית הזמר המזרחי. כיום המשטרה חושדת בביטון כי קיים יחסי מין עם קטינות והדיח כמה מהן לשימוש בסמים. עכשיו נשאלת השאלה כיצד אפשר גולן לאביו, ממנו היה מרוחק במשך שנים, לסבך אותו בפרשה החמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שנים ביטון היה נוכח-נפקד בחיי בנו. האב עזב את הבית כשגולן היה עוד ילד ועבר להתגורר באור עקיבא - שם נישא מחדש. ביטון הקים משפחה והחל להתפרנס כרצף. "התחתנתי מוקדם ובגיל 18 כבר הייתי אבא", סיפר ביטון. "אייל זה הבן הבכור שלי ונולדו לי אחריו עוד ארבעה ילדים. עסקתי בריצוף משנת 67' עד שנת 2001".

בזמן שגולן גדל בבית אמו, הוא הלך והתפתח. בהתחלה שיחק בקבוצת הכדורגל הפועל מרמורק ולאחר מכן בהופעות כזמר. אביו בינתיים המשיך להיאבק בעבודת הרצפות, וצפה בבנו עולה ומצליח בשעה שהקשר ביניהם דעך.

מכרי המשפחה מספרים כיצד על אף הקשר הרעוע בין האב לבנו, ביטון היה מופיע בחייו של גולן בכל פעם שהבן עצר בתחנה מוצלחת בקריירה שלו. "האבא אפילו לא היה מגיע לאסוף אותו מאימוני כדורגל", סיפר מכר המשפחה חגי אוזן. "אך פתאום כשזה הגיע לאירועים חשובים כמו חתימת חוזה בהפועל מרמורק - ביטון הגיע".

ביטון מצטרף לפמלייתו של אייל גולן

אותה מעורבות שגילה לפתע ביטון בחיי בנו שהחל להצליח, הפכה למוטיב חוזר ביחסים ביניהם. בכל פעם שההצלחה התדפקה על דלתו של גולן, דאג אביו להיות זה שפותח לו את הדלת. "אם דני היה יכול ללבוש חולצה שעליה כתוב 'אני אבא של אייל גולן' הוא היה עושה את זה", אמר אוזן.

הצטרף לפמליה. דני ביטון (Yossi Zeliger פלאש 90)

במקביל להצלחתו של אייל גולן, מצבו הכלכלי של אביו הדרדר. נקיפות המצפון של גולן גברו, ועל אף היחסים הקרירים בין השניים, הוא החליט לצרפו לחברת "ליאם הפקות". כך הפך דני ביטון לחלק אינטגרלי מהפמליה שניזונה מהמותג "אייל גולן" - קבוצה ששחתה בים של פיתויים, כסף ונערות.

במשטרה חושדים שרבות מהמעריצות היו מעורבות במסיבות החשק שגולן ראה והמקורבים השתתפו בהן. חלק מהנערות על פי החשד, אותרו על ידי דני ביטון בהופעות של אייל גולן. על פי חקירת המשטרה ביטון לא היסס להתרברב בקרבתו לאייל גולן אך מקורביו של גולן מספרים שגם הוא ידע שבסופו של דבר יסבך אותו.