צפו: כך נגנב קטנוע מחצר בית באשקלון

כשהקטנוע של ריקי סננס מאשקלון נגנב היא לא ויתרה. היא פנתה לשכן, המחזיק במצלמת אבטחה, ופרסמה סרטון המתעד את הגניבה בפייסבוק. הפוסט זכה לאלפי תגובות, וזמן קצר לאחר מכן, הגנבים, שכנראה נבהלו, נטשו את הקטנוע - ששב לבעליו

שנתה של ריקי סננס, בת 26 מאשקלון, נדדה בערב יום שני. רגע לפני יציאתה למשמרת לילה בעבודתה, הייתה לה תחושה רעה, אך היא לא יכלה לשים עליה את האצבע. כשאמה נכנסה לבית והעירה לה כי לא ראתה את הקטנוע שלה בחצר הפנימית כפי שהוא נמצא בו כבכל יום - הבינה כי התחושות היו מוצדקות. הקטנוע נגנב ומצלמות האבטחה תיעדו את הרגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלתי חום, מיד התקשרתי למשטרה לדווח על התלונה", משחזרת ריקי בשיחה עם חדשות 2 Online, "אמרו לי להגיע לתחנה ולהגיש תלונה וזה באמת מה שעשיתי אחרי המשמרת".

"למזלי, לשכן שלי מלמעלה היו מצלמות אבטחה שתיעדו את הגניבה, שם נראו שלושה אנשים, כל אחד עם תפקיד, אחד המתין בחניה, שני בדק את השטח, שלישי הגיע עם קסדה וגרר את הקטנוע כשהשטח היה פנוי", היא מספרת, "הם לא הצליחו להתניע אותו בשום דרך אז הם פשוט גררו אותו מהחצר".

כשהיא מזועזעת ממה שנגלה לנגד עיניה, החליטה הצעירה לפעול. היא נטלה את סרטון הוידאו, ופרסמה אותו בפייסבוק, תוך זמן קצר הוא צבר תאוצה והגיע לעיניהם של גולשים רבים. "העלנו את הסרטון, ומיד היו לו יותר מ-1,600 שיתופים", משחזרת ריקי.

הקטנוע נמצא נטוש

זמן קצר לאחר מכן, יצרה המשטרה קשר עם ריקי והודיעה לה על מציאת כלי הרכב הגנוב. "אתמול התקשרו אלי מהמשטרה והודיעו לי שמצאו את הקטנוע נטוש", ריקי מתארת בשמחה, "הייתי אופטימית האמת והאמנתי שהוא יחזור ולא ככה ייפרדו דרכינו".

אמנם הקסדה שהייתה בקטנוע נגנבה, ומנגנון המנעול של תא המושב נהרס, אך ריקי מודה למשטרה וגם לפייסבוק. "אולי הגנבים ראו את הסרטון ברשת, הבינו שעלו עליהם ונבהלו", היא מסכמת בחיוך.