פרשת אייל גולן: עומר אדם צפוי להעיד במשטרה

חקירת פרשת המין נמשכת והמשטרה ממשיכה בגביית עדויות. הזמר עומר אדם צפוי להיות מזומן מחר למשטרה למתן עדות. גם הזמר השני, ששמו עלה בתחילת הפרשה, ככל הנראה יגיע כדי למסור את עדותו. במהלך היום, עומת גולן עם איש תקשורת שעוכב לחקירה והוצגו בפניו תמונות של הנערות

Jorge Novominsky/Flash 90 (עומר אדם צפוי להעיד במשטרה. ארכיון)

מתרחבת גביית העדויות בפרשת "משחקי חברה": הזמר עומר אדם, ששמו עלה מספר פעמים במהלך החקירות, צפוי מחר (ו') להיות מוזמן למסירת עדות במשטרה. גם הזמר השני, ששמו עלה בתחילתה של הפרשה, יגיע ככל הנראה להעיד בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה אין כל חשדות נגד עומר אדם, ולפי שעה מדובר במתן עדות בלבד, שייתכן ותתקיים כבר מחר. "עומר התבקש להגיע לתחנת המשטרה כדי לתת עדות אופי, בנוגע לאחד הנחקרים בפרשה", אמר מנהלו של אדם, עופר מנחם.

במקביל, נהגו של אייל גולן, שנחקר במהלך היום - שוחרר לביתו.

עד כה נחקרו בפרשה לאורך היום בסך הכל 10 חשודים, ובהם אייל גולן ואביו. מרביתם עומתו זה עם זה בניסיון לבדוק את החשדות כנגדם. גולן עצמו עומת עם איש התקשורת שעוכב לחקירה. העימות נעשה במטרה לגלות אם הזמר ידע מה היה גילן של הקטינות.

בחקירתו שיתף פעולה גולן עם החוקרים ונראה נינוח אם כי במצב רוח ירוד. החוקרים הציגו לו תמונות של נערות, וגולן אמר כי את חלקן הוא זוכר, אך לא ידע שהן קטינות, ולגבי אחרות - הכחיש שהיה בקשר עימן.

גורמים המקורבים לחקירה סיפרו מנגד, כי אביו של אייל גולן, דני ביטון, איבד את שלוותו, במהלך חקירתו, והתפרץ לעבר החוקרים בזעם. השינוי בהתנהגותו של האב וזעמו בחדר החקירות נתפסים בעיני המשטרה כסימן חיובי להתקדמות חקירתם, לאור דבקותו עד עכשיו בהכחשותיו.

המשטרה חושדת, בין היתר, כי האב דני ביטון מחק את הסרטונים שתיעדו את יחסי המין. יחד עם זאת טוענים השוטרים כי יש ראיות חזקות מאוד שמפלילות את אביו של גולן בחשדות המיוחסים לו. בימים הקרובים צפויה המשטרה לזמן לחקירה מעורבים נוספים.

"הן סיפרו לי שהלכו למסיבות וקיבלו מתנות"

מ' בת ה-17 סיפרה בתכנית "שש עם רינה מצליח" על מה, שלדבריה התרחש במסיבות המין. "הבנות שהיו עם דני ביטון, אבא של אייל גולן, הן חברות שלי", אמרה. "מה שבאמת קרה זה שהן היו עם דני ביטון וקיימו איתו יחסי מין, עישנו סמים. אבל אני לא הייתי קשורה לסיפור".

מ' הוסיפה כי אחת הנערות השתתפה בתוכנית "אייל גולן קורא לך" ושם הכירה את אביו של גולן. "לאט לאט הם יצאו והיא הכירה שניים", אמרה. "הסיפור נמשך כמה חודשים". לדבריה, הנערות היו יוצאות עם החשודים למסיבות והיו הולכות איתם להופעות של אייל גולן. "הן היו יושבות אצל גולן עם כל החברים שלו, או שהן היו יושבות ב'ליאם הפקות'", הוסיפה. היא טוענת כי חברותיה קיבלו מתנות, אך לא כסף. "הן היו מספרות לי שהן מקבלות: מתנות, בגדים, עגילים", תיארה.

לחדשות 2 Online נודע היום כי בחודש יולי האחרון התקבל מידע מודיעיני על נערות שעוסקות בזנות. בדיקת המידע, ככל הנראה, הובילה אל חשיפת פרשיית המין.

בכירים במשטרה אומרים כי הבדיקה החלה בתחנת גלילות של המשטרה. לטענתם, אדם שהכיר את אותן נערות העביר מידע לקציני התחנה, ואלו פתחו בבדיקת המידע. במשטרה אומרים כי אינם מכירים את הגרסה לפיה פרשת אייל גולן נחשפה במקרה מתוך חקירת גניבה במסיבה.