מסתמן: כתב אישום נגד דומרני ביום ראשון

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור המשטרה על ההחלטה לשחרר את ראש ארגון הפשע שלום דומרני למעצר בית, והורה להאריך את מעצרו עד ליום הראשון הקרוב – אז צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין סחיטה באיומים בפרשת ניסיון הטיית הבחירות בנתיבות. עורך דינו של דומרני: "התיק התחיל בתרועה ויסתיים בקול ענות חלושה"

מסתמן: אישום נגד דומרני בראשון (חדשות 2)

הביקורת על המשטרה הייתה מוקדמת? לאחר שאתמול (ד') הורה בית משפט השלום לשחרר את שלום דומרני למעצר בית, החליט בית המשפט המחוזי להפוך את ההחלטה והאריך את מעצרו של ראש ארגון הפשע בארבעה ימים. ביום ראשון צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד דומרני בגין סחיטה באיומים, בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון הערעור השתתפה נציגת פרקליטות מחוז דרום המלווה את החקירה, והצהירה על הכוונה להגיש כתב אישום והציגה את בקשת המעצר עד תום ההליכים נגד החשודים. מלבד דומרני, צפויים כתבי אישום גם נגד מרדכי קצנטיני ואלישע עמנואל. יתר המעורבים בפרשה שוחררו למעצר בית.

"בית משפט השלום כבר הביע את דעתו על התיק, והמשורה הגיעה עם הצהרת תובע והתחננה לכמה ימים כדי למנוע את אובדן כבודה", אמר הערב עו"ד משה שרמן, פרקליטו של דומרני. "התיק הזה, כמו רבים אחרים, התחיל בתרועה גדולה ויסתיים בקול ענות חלושה".

עו"ד שחר חצרוני, פרקליטו של עמנואל אלישע, עוזרו של הרב אברג'ל, הביע תקווה כי מרשו ישוחרר ביום ראשון הקרוב. "אני מקווה שהפרקליטות תקבל את ההחלטה הנכונה", אמר.

"זה יכול להיפתר אחרת"

דומרני נעצר לפני כעשרה ימים במסגרת חקירת פרשת סחיטה ואיומים בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות. המשטרה חושדת כי דומרני ניסה לסחוט את הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן". שופט בית משפט השלום מנחם מזרחי סבר כי החקירה יכולה להימשך כשדומרני אינו נתון במעצר. כמו כן שוחררו בתנאים דומים שאר המעורבים שנעצרו בפרשת הסחיטה בנתיבות.

במהלך הדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט בראשון לציון, חשף עורך דינו של דומרני אמירה המיוחסת למרשו, שאותה מפרשת המשטרה כאיום כלפי הרב איפרגן. דומרני פנה לעוזרו של הרב איפרגן ואמר לו: "פוגעים ברב יורם (אברג'ל), זה יכול להיפתר אחרת".