מה טיב היחסים בין גולן לאביו?

בתום חקירה ארוכה שוחרר אייל גולן לביתו. אביו, החשוד העיקרי בפרשת הקטינות ומסיבות המין, נותר במעצר. מערכת היחסים בין האב, שנטש כשאייל היה בן 4 וחזר רק בבגרותו, עומדת כעת בפני המבחן הגדול ביותר שידעה. צפו: העדויות מהעבר שמצביעות על קשר מורכב בין אב לבנו

אייל גולן שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים, ואילו אביו, ששמו עדיין אסור לפרסום, נותר במעצר. האב, שמוגדר על ידי המשטרה כחשוד המרכזי בפרשה שמסעירה את המדינה, צפוי לעמוד מחר בפני שופט בדיון בהארכת מעצרו. פרקליטו טען, כי מצבו הנפשי לא קל והביע תקווה כי החשודות נגדו יתבררו כלא כלום. אך יותר מכל, הפרשה מעלה תמונה של מערכת יחסים מורכבת בין בן לאב, יחסים שידעו עליות ומורדות לאורך השנים ונדמה שיצאו מכלל שליטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני למעלה מחמש שנים שודר בערוץ 2 הסרט "שמועות". הוא זכור בעיקר בגלל המשפט אודות "הסטייקים", ו"פרוסות השוקולד", אבל כשצופים ובוחנים בו השבוע מגלים כמה רגעים מעניינים בעיקר על הקשר בין גולן לאביו, שסיפר אז שהוא לא ראה את אביו מגיל ארבע. "את הילדות האמיתית שלו לא ספגתי איתו יחד, אבל אחרי הצבא כשהוא כבר נהיה יותר 'גבר' הייתי לוקח אותו איתי למשחקי כדורגל, היינו הולכים, מטיילים, מועדונים", סיפר האב.

המודל הגברי הכמעט יחיד בחייו של אייל גולן היה סבו המנוח. אייל גולן נולד כאייל ביטון, הוריו התגרשו כשהיה בן 4, ומאז האב לא היה ממש בסביבה. "זה לא שאין לי אבא", אמר גולן בריאיון לאולפן שישי לאחרונה. "אבא שלי חי, קיים בועט ונושך. הוא לא היה שם כל הזמן. סבא שלי היה הכל".

כשהחל להופיע, החליט אייל ביטון להחליף את שמו לשם המשפחה של אמו - גולן. כשהגיע ההצלחה חזר לחייו גם האב הביולוגי, שהספיק להתחתן מאז עוד פעמיים. היחסים בהתחלה היו קרירים באופן יחסי, אבל בזמן החתונה עם אילנית לוי הם התהדקו. גם בחתונה, וגם באירועים אחרים, אנשיו של גולן ניסו תמיד לדאוג שהאב לא יתראיין יותר מדי כי הם חששו מהפה הגדול שלו.

"מדברים שהוא לוקח סמים, הכל...וזה לא נכון", אמר האב בסרט. "תקשיב, אבא שלי מתקשר אליי השכם וערב, ושואל אם לקחתי סמים. אני אומר לו 'אבא עזוב אותי, אתה מכיר אותי, אני נגד הסמים'", אומר גולן. "אנחנו גדלנו בבית שבו אח של אבא שלי, הוא היום נקי, אבל הוא היה נרקומן כבד מאוד. אז אני מאלה שכן לומדים מטעויות של אחרים".

סדר בפרשה (חדשות 2)

"הציעו לי אורגיה, ברחתי כל עוד נפשי בי"

עכשיו כידוע, גולן חשוד בהדחת קטינות לשימוש סמים, וכמובן בקיום יחסי מין עם נערות מתחת לגיל 16. בסרט "שמועות" דיבר הזמר על ההצעות שקיבל ממעריצות. "היא אומרת לי: 'בא לך לבוא איתנו?' שאלתי אותה: 'לאן?', אז היא אמרה שהיא ושתי חברות הולכות לאורגיה", הוא מספר. "נורא פחדתי. את האמת, אני לא בקטעים האלה. לקחתי את האוטו ונסעתי הביתה, ברחתי משם כל עוד נפשי בי".

בתור אבא לילדים גולן דיבר לא מעט על החששות שלו. למשל על האפשרות שבתו הצעירה תתחיל לצאת עם בנים. "אני בתור אבא לא רואה את עצמי יושב בבית בסלון והבת שלי בחדר עם חבר שלה, אין מצב כזה", אמר גולן וצחק במבוכה. "אין לי בעיה שיהיה לה חבר והיא תבוא איתו הביתה. הוא יישב איתי בסלון והם יישבו בחדר, אבל בחדר לא תהיה דלת".

חשוב לציין, היום האבא הוא החשוד המרכזי בפרשה, הבן טוען שלא ידע שמדובר בקטינות. זה אולי יציל אותו מכתב אישום אבל צריך לזכור שיש כאן היבטים נוספים מלבד זה הפלילי. האם אנחנו כחברה מקבלים את הנורמה שזמר מפורסם בן יותר מ-40 מקיים יחסי מין עם נערות בתיכון, שהוא מעדיף להאמין שהן בנות 17? גם אם ייצא זכאי במישור המשפטי, ספק אם יוכל אייל גולן להמשיך להיחשב כאן כגיבור תרבות.

פרשת הזמרים והקטינות - הסיקור המלא:

בתום החקירה: אייל גולן שוחרר למעצר בית

הזמר מפרשת הקטינות: אייל גולן

קשת ואייל גולן החליטו על השעייתו מה"כוכב הבא"

המפכ"ל על פרשת הזמנים והקטינה: "להתאזר בסבלנות"

בת 16 סיפרה לאמה: "הזמר ניסה לשכב איתי, לא רציתי"