הזמר המפורסם ואביו עוכבו לחקירה במשטרה

התפתחות דרמטית בפרשת הזמרים, הקטינות ומסיבות המין: הזמר המוכר עוכב לחקירה במשטרה. עוד עוכבו אביו של הזמר, יחצ"ן המסיבות שלו, מקורב לזמר, איש תקשורת בכיר המעורב בפרשה וזמר נוסף. במקביל, פשטו בלשי ימ"ר תל אביב על בית האב בשרון וערכו חיפוש נרחב במקום

כשבוע לאחר שנחשפה בחדשות 2 פרשת הזמרים, מסיבות המין והקטינות, עוכב הבוקר (ד') הזמר המפורסם לחקירה במשטרה בנוגע למעורבותו בפרשה שמסעירה את המדינה. בנוסף לזמר המפורסם עוכבו לחקירה חמישה בני אדם נוספים: אביו של הזמר, יחצ"ן המסיבות שלו, מקורב לזמר, איש תקשורת בכיר המעורב בפרשה וזמר נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, בלשי היחידה המרכזית תל אביב פשטו הבוקר על ביתו של אביו של הזמר בשרון וערכו במקום חיפוש נרחב. החשד הנבדק הוא האם הזמר המפורסם ואביו קיימו יחסי מין עם קטינות ועישנו עמן סמים.

הזמר שעוכב לחקירה, וטרם ברורה מידת מעורבותו, הוא לא הזמר שהוזכר תחילה כמעורב נוסף בפרשה. יחצ"ן המסיבות מעורב על פי החשד בארגון חלק מהאירועים שבהם בוצעו המעשים המיוחסים לזמר ולאביו. בתום החקירה יוחלט במשטרה את מי לשחרר ומי יובא לדיון בהארכת מעצרו.

עורך הדין ארי שמאי, המייצג את המעורב הרביעי בפרשה שעוכב לחקירה, מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. "מרשי חסר עבר פלילי. כמנהג המשטרה, שדואגת ליח"צנות, היא עיכבה אותו לחקירה רק בשל פרסומו. אני בטוח שאין לו קשר לעניין. המשטרה עובדת גם כמשרד יחסי ציבור".

בתגובה להד התקשורתי הנרחב שמעוררת הפרשה, פרסמה משטרת ישראל הודעה מיוחדת בעמוד הפייסבוק שלה: "מעצרם וזימונם של חשודים ומעורבים תיעשה על בסיס חקירתי-ראייתי בלבד, במנותק מהלכי רוח תקשורתיים, שמועות למיניהן ורכילות לשמה".

"החקירה תמשיך ותתנהל הרחק מאור הזרקורים, תוך הקפדה על זכויות החשודים והקורבנות לאורך כל הדרך", נמסר מהמשטרה. "העברת המידע לציבור תיעשה על ידי גורמי הדוברות הרשמיים של משטרת ישראל באופן מדוד וסדור, בכפוף לחוק ולהנחיות היועץ המשפטי לממשלה, תוך העמדת טובת החקירה מעל לכל".

מסתמן: החשדות החמורים ביותר נגד האב

אתמול האריך בית המשפט את צו איסור הפרסום על פרטי המקרה לבקשת המשטרה בשלושה שבועות, וזאת על אף שכמעט כל אזרחי ישראל נחשפו לזהותם של המעורבים בפרשה. גורמים במשטרה הסכימו כי החיסיון כבר מיותר בשל מימדי החשיפה של פרטי הפרשה, אבל טענתם מדובר בהליך טכני, שבעצם מאשר את הצו באופן אוטומטי לפי הנוסח של הצו הראשון.

הפרשה נחשפה לראשונה בשבוע שעבר, אז אמרו במשטרה כי הגיע לידי החוקרים מידע על יחסי המין שהתקיימו לכאורה בין שני זמרים מפורסמים לקטינה. על פי הדיווחים שפורסמו אז, עלה חשד גם שחברותיה של הנערה קיימו יחסי מין עם שני הזמרים, ואחד מהם אף עישן עימן סמים קלים.

על פי העדויות שנאספו עד כה, נראה כי החשדות החמורים ביותר הם כלפי אביו של הזמר - שנגדו עומדים חשדות לשידול קטינות וסרסרות. אחד החוקרים בפרשה אמר כי כרגע ישנן שבע נערות שעדותן היא בגדר "ברזל נגדו".

לעומת זאת, העדויות נגד מי שזכה לכינוי "הזמר השני" בפרשה הן מצומצמות וסותרות, ולפיכך ההערכה היא כי המשטרה לא תוכל להגיש נגדו כתב אישום.

המפכ"ל: בוא נחכה לסיום החקירה

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו נאם אתמול בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר והתייחס גם לפרשת הזמרים והקטינה. "אני מכיר את הפרטים ואני מגבה את המחוז", הצהיר דנינו וקרא: "בואו נתאזר בסבלנות עד לסיומה של החקירה".

דנינו נגע גם בסוגיית צווי איסור הפרסום, שעוררה בין היתר הפרשה, ובתדמיתה של המשטרה בתקשורת. "לא אתייחס לפרשה, אבל דובר על המהירות שבה המשטרה מוציאה צווי איסור פרסום", אמר דנינו. "ביום יש רק 35 צווי איסור פרסום".

בהכנת הכתבה השתתפו גיא פלג, גלעד שלמור ועזרי עמרם

זמרים חשודים ביחסים אסורים עם קטינות - הסיקור המלא:

פרשת הזמרים: צו איסור הפרסום הוארך

המפכ"ל על פרשת הזמנים והקטינה: "להתאזר בסבלנות"

פירון על פרשת הזמרים והקטינות: "צריכים לעשות חשבון נפש"

בת 16 סיפרה לאמה: "הזמר ניסה לשכב איתי, לא רציתי"

פרשת הזמר: "עוברת השפלות בבי"ס"

אביו של הזמר המפורסם: "חיים כרגיל"

הזמר המוכר מאיים לתבוע את הבלוגר שחשף את שמו

הזמר הנוסף מדבר: "הכל בסדר"

המשטרה: סתירות קשות התגלו בחקירת הנערה

הזמרים לא לבד: מעורבים נוספים בפרשה

הזמר המפורסם מגיב להאשמה: "רצח אופי"

חשד: שני זמרים שכבו עם בת 15