פרשת הזמרים והקטינות: צו איסור הפרסום הוארך ב-3 שבועות

למרות שכמעט כל תושבי המדינה כבר יודעים מיהם הזמרים המוערבים בפרשה, בית משפט השלום בתל אביב נענה לבקשת המשטרה והאריך את צו איסור הפרסום ב-3 שבועות נוספים. המשטרה: מדובר בהליך אוטומטי של אישור נוסח הצו הראשון. אביו של הזמר המפורסם שכר שירותיו של עורך דין

צו איסור הפרסום הוארך ב-3 שבועות (Miriam Alster/FLASh90)

בצל המחלוקת על נחיצות צו איסור הפרסום על פרשת הזמרים והקטינות, שמסעירה את המדינה, האריך היום (ג') בית המשפט המחוזי בתל אביב את הצו בשלושה שבועות - לבקשת המשטרה. הארכת הצו אושרה על אף שכמעט בכל בית ובית בישראל הספיקו לגלות מיהם הזמרים המעורבים בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר, לאחר חשיפת הפרשה במהדורה המרכזית, ניגש נציג המשטרה לבית המשפט וביקש להטיל צו איסור פרסום על כל פרטי הפרשה ועל כל פרט שעלול לזהות את המעורבים. למרות שהפרטים חשופים לכל ברשת האינטרנט, יום לפני שפג תוקפו של הצו, ניגש היום שוב נציג המשטרה וביקש להאריך בשלושה שבועות את צו איסור הפרסום.

גורמים במשטרה הסכימו כי החיסיון כבר מיותר בשל מימדי החשיפה של פרטי הפרשה, אבל טענתם מדובר בהליך טכני, שבעצם מאשר את הצו באופן אוטומטי לפי הנוסח של הצו הראשון. המשטרה עדיין לא ביצעה מעצרים ולא עיכבה אף אחד מהחשודים לחקירה, אבל אביו של הזמר המפורסם כבר נערך לקראת חקירה ושכר את שירותיו של עורך הדין שרון קינן.

המפכ"ל: בוא נחכה לסיום החקירה

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו נאם הבוקר בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר והתייחס גם לפרשת הזמרים והקטינה. "אני מכיר את הפרטים ואני מגבה את המחוז", הצהיר דנינו וקרא: "בואו נתאזר בסבלנות עד לסיומה של החקירה".

דנינו נגע גם בסוגיית צווי איסור הפרסום, שעוררה בין היתר הפרשה, ובתדמיתה של המשטרה בתקשורת. "לא אתייחס לפרשה, אבל דובר על המהירות שבה המשטרה מוציאה צווי איסור פרסום", אמר דנינו. "ביום יש רק 35 צווי איסור פרסום".