הערכה: אישום פלילי נגד ניצב דותן

יותר מעשר שוטרות כבר התלוננו או העידו נגד ניצב חגי דותן החשוד בביצוע מעשים מגונים בהן. בעקבות הראיות הרבות מתגבשת הערכה כי בסופו של דבר יוגש נגדו אישום פלילי. מפכ"ל המשטרה דנינו צפוי שלא להיעתר לבקשתו לפרוש - ולפטרו

ייתכן שיועמד לדין פלילי. דותן (אתר משטרת ישראל)

חקירת מח"ש נגד ניצב חגי דותן: היום (רביעי) התלוננה שוטרת נוספת על מעשה מגונה שביצע בה דותן לטענתה, וכעת מסתמן כי הנושא לא יסתיים רק במישור המשמעתי. בעקבות ריבוי התלונות והראיות שיש בידי החוקרים, מתגבשת כבר עכשיו הערכה לפיה נגד הניצב יוגש בסופו של דבר כתב אישום פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בידי חוקרי מח"ש ראיות שמבססות לכאורה עבירות של הטרדה מינית, ניגוד אינטרסים, הפרת אמונים ומעשים מגונים. כפי הנראה, המפכ"ל יוחנן דנינו יחליט שלא להיעתר לבקשתו של דותן לפרוש מרצון אלא יפטר אותו מהמשטרה, בדומה להחלטה לפטר את סגן המפכ"ל נסים מור ואת ניצב ניסו שחם.

מחר ייחקר ניצב דותן פעם נוספת. עד כה הוא טען בתוקף בחקירותיו שלא ביצע כל עבירה פלילית. עד כה מסרו שתי שוטרות עדויות נגד דותן, בהן טענו כי ביצע בהן מעשה מגונה.

בתחילת השבוע הגיעו למשרדי היחידה לחקירות שוטרים בירושלים ארבע שוטרות וקצינות, והעידו על מערכות יחסים אינטימיות שניהלו עם מפקד מחוז חוף, שנחקר בחשד שהטריד מינית שוטרות שהיו כפופות לו.

יזומן לחקירה מחר. משרדי מח"ש (פלאש 90, יונתן סינדל)

חשד: קידם שוטרות שקיים עמן קשרים אינטימיים

חוקרי מח"ש חושדים כי דותן היה מעורב בקידומן של הקצינות עמן היה בקשר אינטימי, במקביל ליחסים שקיים איתן. בחקירתו הוא הכחיש כי היו לו יחסים אינטימיים עם השוטרות, וטען כי שמדובר ב"מערכות יחסים על בסיס שונה". לדבריו, לא היו יחסי מרות בינו לבין השוטרות בעת שהתקיימו היחסים הללו.

בין היתר נבדק מקרה אחד של קצינה המכהנת כיום בדרגת סגן ניצב, ושבעבר פסל דותן את קידומה. רק מאוחר יותר, כמפקד מחוז חוף, אישר דותן את קידומה - שמונה שנים אחרי ניהול מערכת היחסים שכביכול התקיימה בין השניים.