חשד לתג מחיר בשומרון: שני רכבים הוצתו ולידם מגן דוד

סמוך לשעה שלוש בלילה הוצתו שני כלי רכב בכפר פרעתה, ובמקום צוירו מגן דוד. נגרם נזק לרכוש, ולא נתפסו חשודים במעשה. תושבי הכפר טוענים כי מדובר בתג מחיר שבוצע על ידי מתנחלים מחוות גלעד הסמוכה.

חשד לאירוע תג מחיר בשטחים: מכונית ומשאית הוצתו הלילה בכפר הפלסטיני פרעתה בשומרון, הסמוך לחוות גלעד. מדובר במכונית מרצדס שניזוקה קשה, ומשאית שניזוקה קל. במקום צוירו מגני דוד. לא נתפסו עד כה חשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זכאריה סדה, מארגון "רבנים למען זכויות האדם" סיפר לחדשות 2 Online כי האירוע החל סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר: "ראינו בצילומי האבטחה ששלושה אנשים הגיעו מכיוון חוות גלעד. אחד מהם צייר מגן דוד, ושניים התחילו להצית את המשאית ואחר כך הציתו מכונית מסוג מרצדס".

סדה הוסיף כי לאחר זמן קצר "אנשים קמו ויצאו החוצה, והחלו לכבות את האש. הצבא הגיע עשר דקות אחרי שהתחיל האירוע. זה נגמר בהרס שלם של המרצדס ונזק למשאית". תושבי הכפר טוענים כי מדובר בפעילות של מתנחלים מוות גלעד הסמוכה. "זוהי לא הפעם הראשונה שקורה אירוע כזה מכיוונם", ציין סדה.

בצה"ל רואים בחומרה אירועים אשר מסיטים את תשומת לבם של כוחות הביטחון מלחימתם בטרור, ומערערים את היציבות הביטחונית היחסית באזור.

בצה"ל רואים בחומרה את האירוע (רבנים למען זכויות אדם)

בשבוע שעבר: כתובות גרפיטי בסינג'יל

אלמונים ריססו בשבוע שעבר כתובות גרפיטי על בית פלסטיני בכפר סינג'יל מצפון לרמאללה: "ד"ש מעדן" ו-"נקמה", אחרי פיגוע הדקירה בעפולה בו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל. המשטרה בודקת מספר כיווני חקירה ובהם חשד לתג מחיר.

הבית עליו נרשמו הכתובות בכפר הוצת וחמישה בני המשפחה ששהו בו נפגעו משאיפת העשן. מיד לאחר המקרה סיפרו בני המשפחה שישבו בתוך הבית כי קראו לשכניהם שהזעיקו למקום את כוחות הכיבוי. הם ציינו כי הם נאלצו לעלות לגג הבית, מאחר והיציאה היחידה מהבית עלתה באש, ולא ניתן היה לברוח החוצה.

בני המשפחה הפלסטינים פונו לבית החולים לאחר האירוע לקבלת טיפול רפואי. בצה"ל אמרו הבוקר, כי הם רואים בחומרה אירועים מסוג זה. במשטרת מחוז ש"י נפתחה חקירה לאיתור המציתים. במשטרה ציינו, כי נבדקים מספר כיווני חקירה אפשריים ביניהם גם חשד שההצתה התבצע במסגרת פעולת "תג מחיר".

בתגובה להצתה אמר מזכ"ל ארגון "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר, כי על המשטרה והשב״כ להתייחס לאירוע כאל ניסיון רצח. "הרצח המזעזע של החייל עדן אטיאס אתמול בעפולה לא יכול לגרום לרשויות אכיפת החוק להשלים עם פעולות נקם שמטרתן להרוג חפים מפשע גם בצד השני", טען אופנהיימר.