הפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד עמנואל רוזן

בניגוד להמלצת המשטרה להעמיד לדין את העיתונאי ואיש הטלוויזיה בגין הטרדה מינית, החליטה הפרקליטות כי אין מקום להגיש כתב אישום נגד רוזן. פרקליט המדינה לדור יהיה זה שיכריע בפרשה, כשהישיבה בנושא תיערך בעוד כעשרה ימים

לאחר שהמשטרה הודיעה כי אין די ראיות כדי להעמיד לדין את שרון גל, נראה כי גם העיתונאי ואיש הטלוויזיה עמנואל רוזן לא יואשם. הפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד רוזן, שנחשד בהטרדה מינית, בניגוד להמלצת המשטרה - כך נודע הערב (א') לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטות מחוז המרכז, שבדקה את חומר החקירה, קבעה כי התנהגותו של רוזן "בעייתית, אך לא חוצה את הרף הפלילי". יוזכר, כי לאחר שהועלו החשדות נגדו, פתחה המשטרה בחקירה. בראש הצוות עמדו שני ניצבים - ראש אגף חקירות ומודיעין היוצא יואב סגלוביץ' ומני יצחקי. בתום החקירה הומלץ להעמיד את רוזן לדין.

בעצה אחת של גורמי משטרה ופרקליטת מחוז מרכז רונית עמיאל, הוחלט להעביר את התיק להכרעה סופית של פרקליט המדינה משה לדור. הישיבה בנושא תתקיים ב-27 בנובמבר.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "טרם התקבלה החלטה בפרשה. הפרשה עדיין בטיפול כשתתקבל היא תפורסם".

מצוות ההגנה של עמנואל רוזן נמסר בתגובה: "ניתוח הראיות ופרשנותם המשפטית נמצאים בתחומם הבלעדי של הפרקליטים, שמיומנותם כמשפטנים מובהקים והיותם נפרדים מהמשטרה מהווים קו הגנה ראשון לחרותו של האדם".

כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית, הודיעה המשטרה לפני כחודש וחצי שהחליטה להעמיד לדין את רוזן בגין שלוש עבירות של הטרדה מינית. בתום התייעצות בין המשטרה לפרקליטות, הוחלט אז שלא להמליץ להעמיד את רוזן לדין על מקרה נוסף, שבו נחשד בביצוע מעשה מגונה.

ראש אגף החקירות של המשטרה קיבל את המלצתו של ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, שלפיה נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד העיתונאי על עבירות של הטרדה מינית. תיק החקירה בעניינו של רוזן הועבר לפרקליטות מחוז מרכז.