חשד: נרצח כי סירב להופיע בחתונה

לפני מספר שבועות נורה הזמר שאפיק כבהא סמוך לכניסה לעירו אום אל-פאחם. היום עצרה המשטרה ארבעה חשובים במעורבות במקרה, שעל פי החשד נבע מנקמה בשל סירובו להופיע באירוע משפחתי מקומי

נעצרו חשודים ברצח הזמר (חדשות 2)

התפתחות בחקירת רצח הזמר הערבי-ישראלי: המשטרה עצרה היום (ה') ארבעה חשודים במעורבות ברצח שאפיק כבהא, זמר מוכר במגזר הערבי ותושב הכפר קרע, שנורה לפני כשלושה שבועות על ידי אלמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הערכת החוקרים, הרקע למקרה הוא סירובו של כבהא, הזוכה לפופלאריות רבה בישראל ובעולם הערבי, לשיר בחתונה שבה התבקש להופיע שנה קודם לכן. חוקרי ימ"ר חוף עצרו את ארבעת החשודים, תושבי הכפר אום אל-פאחם, החשודים כי פעלו מתוך נקמה.

לפני כשלושה שבועות נורה כהבא על ידי אלמונים בכניסה לאום אל-פאחם. מעריציו קיבלו את ההודעה על מותו בתדהמה. "גדלנו על השם הזה, הוא הופיע בחתונות רבות במגזר", אמרו ביום שלאחר מותו. בערב שבו נרצח, הופיע כהבא בחתונה בעירו, במשטרה העריכו תחילה כי יש קשר בין מותו לבין הופעתו האחרונה. החקירה הוטלה על ימ"ר מחוז חוף, שלאחר מספר שבועות הבשילה עד לכדי מעצר של חשודים.

הלם במגזר: "גדלנו על השירים שלו"

כבהא, בן 53 במותו, נחשב לדמות מוכרת בז'אנר השירה הקלאסית בארץ ובעולם הערבי, והופיע רבות במדינות שונות במזרח התיכון, בעיקר בירדן. קריירת השירה שלו החלה בגיל 18, כאשר הופיע בחתונות עממיות, ובעשורים האחרונים נחשב לזמר מבוקש מאוד באירועים ובחתונות.

אזרחים ערבים רבים, שכבהא הופיע בחתונותיהם, הביעו צער רב על מותו. אחד ממעריציו אמר לחדשות 2 Online: "גדלנו על השם הזה, וכולנו מכירים את השירים שלו בעל פה ושומעים אותם בכל מקום. כל צעיר ערבי שהחליט להתחתן בטקס ערבי קלאסי, חשב רק איך להביא אותו לחתונה".