הרב יורם אברג'ל הוחזר למעצר

בית המשפט המחוזי בלוד ביטל את שחרורו של הרב יורם אברג'ל, החשוד בסחיטה באיומים, למעצר בית. "רמת החשד הסביר לא פחתה", נימקה השופטת, והאריכה את מעצרו עד ליום ראשון, ובכך ביטלה את פסיקת בית משפט השלום בראשון לציון אתמול. מאות מחסידיו הפגינו, חסמו כבישים והפכו פחים בכניסה לנתיבות במחאה על אי שחרורו של הר

מאות חסידים חסמו כבישים (משטרת ישראל)

הרב יורם אברג'ל יישאר במעצר: אתמול פסק בית משפט השלום בראשון לציון כי אברג'ל, החשוד בסחיטה באיומים במסגרת הבחירות לראשות עיריית נתיבות, ישוחרר למעצר בית בערבות בתנאים מגבילים, אך היום התקבל הערעור של הפרקליטות ובעקבות כך הרב לא ישוחרר לביתו. מאות חסידים הפגינו בכניסה לנתיבות במחאה על אי שחרורו של הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר ממאה חסידים של הרב אברגיל חסמו את הכניסה לנתיבות והפכו פחים במחאה על המשך מעצרו של הרב. המשטרה תגברה את כוחות המחוז הדרומי, וכביש 34 נסגר לתנועה משני צדדיו מאזור שדרות עד מדרום לנתיבות.

אתמול (ד') הורה בית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את הרב יורם אברג'ל, החשוד בסחיטה באיומים במהלך הבחירות בנתיבות, למעצר בית מוחלט בערבות. כמו כן הורה בית המשפט להוציא צו איסור יציאה מהארץ לאברג'ל. ההחלטה עוכבה ב-24 שעות לצורך הגשת ערעור, והפרקליטות אכן ערערה. היום פסק בית המשפט המחוזי בלוד כי אברג'ל יישאר במעצר ולא ישוחרר לביתו. מעצרו הוארך עד ליום ראשון הקרוב, ואז ישקול בית המשפט את חלופות המעצר.

מעצרו הוארך. הרב יורם אברג'ל (פלאש 90)

"רמת החשד הסביר לא פחתה והיחידה החוקרת פועלת במלוא המרץ לקידום החקירה", נימקה השופטת שירה בן שלמה את החלטתה. "פעולת החקירה מחייבת את המשך המעצר ולא ניתן לעת הזו להורות על שחרורו לחלופה שפגיעה בחירותו תהא פחותה".

הרב יורם אברג'ל נעצר ביום ראשון במסגרת חקירת החשד לפרשת סחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר נתיבות. הרב אברג'ל הוא מקורבם של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שנעצר יחד עם 6 מאנשיו במסגרת החקירה, ושל ראש העיר יחיאל זוהר שניצח בבחירות. הוא נחשב ליריבו של הרב יעקב איפרגן המכונה "רנטגן".

שלום דומרני (חדשות 2)

המשטרה: הרב לא ניסה לברוח

"דומרני שוחח איתי על האפשרות לעשות שלום עם הרב אברג'ל", סיפר הרב איפרגן לחוקרים. "אמרתי לו שאין סכסוך ואנחנו בכלל חברים". לטענת "הרנטגן", לא ברור כיצד הגיעו החוקרים למסקנה כי דומרני סחט אותו. "אני לא מבין איך המשטרה הבינה כך את הדברים", הדגיש הרב , "אף אחד לא איים עליי". במשטרה חוששים כי איפרגן חושש להפליל את דומרני ומסרב לספר את מה שבאמת אירע ביום הבחירות.

בתחילת השבוע נעצר העבריין הבכיר שלום דומרני, יחד עם שישה מאנשיו, בחשד שהיו מעורבים בניסיון להטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות. לאחר מכן נעצר הרב אברג'ל, שעל פי החשד מקורב לדומרני וליחיאל זוהר שנבחר לתפקיד ראש העיר.

בשעות הלילה עצרו השוטרים את הרב בנמל התעופה בן גוריון, זמן קצר לפני שהיה אמור להמריא לחו"ל. במשטרה הדגישו כי הרב לא ניסה לברוח וכי נסיעתו היתה מתוכננת מראש. במסגרת החקירה עלה, כי אחד הגורמים שאוים היה "הרנטגן", הרב יעקב איפרגן. בין היתר, עלה חשד כי דומרני ואנשיו איימו בשיחות ישירות ובשיחות טלפון על אזרחים ואף פגעו ברכוש. בשלב זה לא חושדים במשטרה כי כתוצאה מהפרשה הוטו תוצאות הבחירות בעיר.