שוב: מצבות נותצו בקיבוץ גבעת עוז

בתוך חמישה ימים - אירוע נוסף שבו חוללו קברים ביישוב הסמוך לצומת מגידו שבצפון הארץ. לפי שעה, טרם נתפסו חשודים במעשה. באירוע הדומה הקודם שהתרחש בסוף השבוע נעצרו שלושה בני מיעוטים בחשד לביצוע המעשה

בית העלמין בסוף השבוע (שי)

אירוע נוסף על רקע לאומני? עשרות מצבות מנותצות התגלו הערב (ד') בבית העלמין שבקיבוץ גבעת עוז הסמוך לצומת מגידו. במשטרה נבדקת האפשרות שמדובר באירוע המשך לחילול הקברים שבוצע ביום שבת האחרון באותו בית עלמין, אז נעצרו שלושה צעירים בני מיעוטים בחשד למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון עוכבו לחקירה שלושה נערים מכפר באזור וואדי ערה לאחר שעל פי החשד ניתצו והשחיתו יותר מ-20 קברים בבית העלמין של הקיבוץ. בהמשך החקירה הם שוחררו.

בית העלמין בסוף השבוע (שי)

תושב המקום שטייל עם ילדיו בקרבת בית העלמין בשבת סיפר כי ראה שבעה נערים משחיתים את המצבות בתוך בית הקברות. הוא דיווח על כך לרכז הביטחון השוטף של הקיבוץ, שהגיע למקום והחל במרדף אחר הנערים. שניים מהנערים נתפסו על ידו והשאר הצליחו להימלט מהמקום.

רכז הביטחון דיווח למשטרה ושוטרים מתחנת עירון הגיעו למקום ועיכבו את הנערים לחקירה. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר תושב גבעת עוז: "זו לא הפעם הראשונה שזה קורה. לפני שנה חיללו אנדרטה לזכר נספי השואה ורוססו צלבי קרס. אנו מקווים שהמשטרה תטפל בנערים והתופעה לא תחזור על עצמה".

רכז הביטחון השוטף של הקיבוץ הוסיף: "הצלנו לתפוס שניים מהנערים שלפי מה שהבנו חיללו לפחות 22 קברים ושברו כדים". הצעירים שנתפסו הם תושבי כפר סמוך באזור וואדי ערה. המשטרה פתחה בחקירה ונבדקים מספר כיווני חקירה באשר לנסיבות שהובילו להרס.