שודדים פשטו על מרכז טיפולי וגנבו מילדים חולי סרטן

כל גניבה היא מעשה מכוער, אבל הפעם מדובר באקט נבזי במיוחד: שני בני אדם שהסתובבו במוסד לטיפול בילדים חולי סרטן גנבו מהילדים טלפונים ורכוש אחר. הגנבים נמלטו וטרם נתפסו – למרות שתועדו במצלמות האבטחה. אמה של אחת המטופלות במקום: "מי שעשה את זה הוא קר לב וחסר מצפון"

מבט ראשון בצילומים של מצלמות האבטחה במשרדים ברחוב קפלן בפתח תקווה חושף מראה שהפך כמעט שגרתי: שני אנשים נראים כשהם נכנסים למקום, גונבים תיקים וארנקים ונעלמים. אלא שהפעם מדובר בפשע נבזי במיוחד, בגלל אופיו של המקום: מרכז אורנית שמטפל בילדים חולי סרטן שעוברים טיפולים קשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי צילומי מצלמות האבטחה, שני הגנבים ידעו היטב ממי הם גונבים. בסרטון הם נראים כשהם מביטים על תמונות של ילדים שטופלו במקום במהלך השנים - ילדים ששיערם נשר בגלל הטיפולים הקשים נגד המחלה.

"איך בן אדם יכול לעשות דבר כזה?", שואל שלמה נוריאלי, אביה של ענבר המטופלת במקום. "איך מישהו יכול להיות עד כדי כך נבזי? ברגע שאתה לא עובד, המצב הכלכלי גרוע הרבה יותר, זה לא סוד, אבל גם לגנוב? הרי אם גונבים משהו של הילד, אתה צריך לקנות לו חדש".

"גנבים חסרי מצפון וקרי לב"

ענבר נוריאלי במרכז אורנית (חדשות 2)
מרכז אורנית הוא מוסד ללא כוונת רווח של עמותת "עזר מציון". ב-17 שנות קיומו טופלו בו מאות ילדים. ההורים נקלעים לפעמים למצוקה כלכלית עקב מחלתו של הילד וגניבה מאנשים במצב כזה היא קשה במיוחד. "בושה, פשוט עשו לנו עוול", אמרה קרן שניצר, שבנה מטופל במרכז. "מי שעשה את זה צריך להיות חסר מצפון באופן מוחלט, להיות קר לב באמת, כדי לעשות דבר כזה".

"מה שבאמת הכי מפריע לנו זה שהם גנבו אייפד שאחת המתנדבות שלנו הייתה אמורה לתת לילד שנכנס באותו יום להשתלת מח עצם", אמר יומי דז'ילובסקי, מנהל מחלקת ילדים חולי סרט ב"עזר מציון". "הילד נכנס לחודש ימים לחדר בידוד, והאייפד נועד להפיג לו את השעמום ולעזור לו קצת".

צמד הגנבים לא חסו אפילו על מכונת הברד שהוצבה במקום, ושתו מהמשקה הממותק שמיועד לילדים. במשטרה מבטיחים שהשניים ייעצרו בקרוב מאוד - קשה לסלוח לאנשים שגונבים מילדים כאלה.