פשיטה לילית באילת: בעלי עסקים ניצלו הפטור ממע"מ

טלפונים ניידים, בגדים, תכשיטים ודירות מושכרות בלי מע"מ - חוקרי רשות המיסים פשטו על העיר אילת וגילו בעלי עסקים שמנצלים את הפטור ממע"מ ומוכרים את הסחורה ברווח של 18%. במעברי הגבול גילו החוקרים גם כסף מזומן, סיגריות ותרופות שהוברחו. מי יצא נקי? נהגי המוניות

פשיטה לילית על עסקים באילח. ארכיון (AP)

אנשי רשות המסים פשטו על מאות עסקים באילת במטרה לצמצם את התופעה של בעלי עסקים המנצלים לרעה את הפטור ממע"מ לתושבי העיר. הביקורת כללה גם בדיקות מחמירות יותר במעברי הגבול היבשתיים, בהן נתפסו סכומי כסף גדולים. נהגי המוניות הפתיעו לטובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד המקרים תפסו החוקרים בשעות הלילה משלוח של טלפונים ניידים שהיה קטן משמעותית מהסכום שעליו הוצהר. על פי החשד, חלק גדול מהמכשירים כבר נמכר ברחבי הארץ במחיר מלא, ובעל העסק שלשל לכיסו 18% מאחר ולא שילם מע"מ. במקרה אחר, נתפס משלוח של בגדים ובעל החברה הודה כי חלקם נמכרו במקומות שונים בארץ - מבלי ששילם עליהם מע"מ.

אנשי רשות המסים הגיעו גם ל"מעבר הגבול רבין" לירדן ו"מעבר טאבה" למצרים. הפעם החוקרים לא בדקו רק קומץ נוסעים, לפי מידע מודיעיני או סימנים מחשידים - אלא בדקו את כולם. אצל חלק מהנוסעים נמצאו סכומי כסף גדולים במזומן, סיגריות ותרופות שהוברחו.

בנוסף, נבדקו גם חנויות תכשיטים ודירות מושכרות שלא דווחו לרשויות, וברוב המקרים הושכרו לתושבי חוץ. ההפתעה הנעימה של הביקורת הגיעה דווקא בבדיקת נהגי המוניות בעיר אילת. "כולם היו 100%", סיכמו החוקרים, "הנהגים פעלו באופן מוחלט על פי דרישות החוק".