עפולה: מצבור אמצעי לחימה נמצא מתחת בניין מגורים

המלחמה בארגוני הפשיעה נמשכת: הותר לפרסום כי המשטרה חשפה לאחרונה מצבור גדול של אמצעי לחימה שהוסתר מתחת לבניין מגורים, בסמוך למבנה ציבורי גדול. "חפים מפשע היו עלולים להיפגע", אמר גורם במשטרה. מפקד המחוז: "נפעל בנחישות למעצר העבריינים"

תפיסת המצבור, עפולה (משטרת ישראל)

המשטרה חשפה לאחרונה מצבור גדול של אמצעי לחימה הכוללים חומרי חבלה, חומרי רסס, מערכות הפעלה למטענים ופריטים נוספים שהוטמנו מתחת לבניין בלב שכונת מגורים, סמוך למבנה ציבורי גדול בעיר עפולה - כך הותר הבוקר (ג') לפרסום. "חפים מפשע היו עלולים להיפגע", אומרים היום במשטרה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבלני משטרה שהוזעקו למקום נטרלו את המטענים, שבהמשך הועברו לטיפול ובדיקה של הגורמים המקצועיים במעבדות של המטה הארצי במשטרה. ביחידה המרכזית נבדקים מספר כיווני חקירה באשר לחשודים שאחראים להטמנת אמצעי לחימה, שעל פי החשד היו אמורים לשמש ארגוני פשע מאזור הצפון.

גורם במשטרה אמר היום כי מדובר באירוע חמור, הממחיש את החשיבות של המאבק בארגוני הפשיעה. "הפעילות סיכלה את האפשרות של הגורמים הפליליים להפעיל את האמצעים שנתפסו, ומנעה פגיעה בחיי אדם ובחפים מפשע", אמר.

ה"שלל" שנתפס (משטרת ישראל)

מפקד מחוז צפון: פועלים לשים את העברייינים מאחורי סורג ובריח

מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה, שיבח את עבודת היחידה המרכזית וציין כי כעת מוטלת עליה האחריות להביא למעצרם של החשודים. "נפעל בנחישות למעצר העבריינים הללו, העלולים לפגוע בחפים מפשע ונפעל בכל הדרכים לשים אותם מאחורי סורג ובריח", הדגיש.

לאור שורת ניסיונות החיסול בשבועות האחרונים, הגבירה המשטרה את מאבקה בארגוני הפשיעה המאורגנת. בהתייחסות נדירה לנושא אמר בשבוע שעבר ראש יחידת להב 433, היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן, כי עבריינים רבים החלו לעזוב את ישראל בעקבות הלחץ המופעל עליהם. "חלקם יורדים למחתרת ומסתגרים וחלקם מאיצים את פעילותם ומנסים לחבור לגורמים עבריינים נוספים", הדגיש ניצב מנשה ארביב.