תפיסת ענק: 3,000 כדורי סם מסוג "יאבה" נחשפו

עובדי יחידות המודיעין והסמים של מכס מרכז תפסו ביומיים האחרונים את כמות הענק של הכדורים, שהוסלקו במוצרי מזון וקוסמטיקה. מדובר בסם מסוג "יאבה", שנקרא גם "הסם המשוגע" ומכיל כמויות גדולות של מתאמפטמין וקפאין ועלול לגרום לתופעות לוואי קשות במיוחד

כ-3,000 כדורים נתפסו (מכס מרכז)

בפעילות משולבת של יחידות הסמים והמודיעין של מכס מרכז, נתפסו ביומיים האחרונים כ-3,000 כדורים מסוג "יאבה" ("הסם המשוגע"). במהלך המבצע, סוכלו שני משלוחים שיועדו ליישובים שונים בארץ. באחד מהם הוטמנו הכדורים בתחתיות של קופסאות המכילות מוצרי קוסמטיקה ובשני הם הוסלקו בתוך קופסה המכילה ממרח דגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סם ה"יאבה" הוא תערובת של מת'אמפטמין (סם פסיכואקטיבי ממריץ וממכר) וקפאין. הרכבו הייחודי של הכדור גורם להתמכרות קשה החל מהשימוש הראשון וכן לתופעות לוואי כגון התפרצויות אלימות, גרד בעור ואף ליצירת כיבים על הגוף כתוצאה מתחושת ה"נימול". כמו כן, ייתכן נזק לכליות, לריאות ולאיברים חיוניים אחרים.

"הסם המשוגע" (מכס מרכז)

עלותו הממוצעת של כדור היא כ-300 שקלים והוא לרוב מוסלק במוצרי מזון, תרופות, מוצרי קוסמטיקה, פסלים, מסגרות, תמונות ועוד.

על פי נתוני המכס, נתפסו בתקופה האחרונה כמויות של כ-5,000 כדורים בחודש בממוצע. במטה הסמים של רשות המסים מבהירים כי הם פועלים להעלאת המודעות של וועדת הסמים בכנסת למסוכנות הסם ולתפוצתו הרחבה, וכי בכוונתם להמשיך למנוע את החדרת הכדורים לארץ.