אבי רוחן: "רצו לרצות את המפכ"ל"

ראשי ארגוני הפשע אבי רוחן וחנוך עצמון שוחררו היום מתא המעצר, שבוע בדיוק אחרי שנעצרו בחשד לחיסול הכפול בצומת ירקונים. עם צאתם, הביעו השניים ביקורת על המשטרה, בית המשפט וגם על התקשורת. "רצו לרצות את המפכ"ל", אמר רוחן. "צריך להחליף את המדינה שלנו", הוסיף עצמון

אבי רוחן, מי שמוגדר ראש ארגון פשע גדול במרכז, הגיב היום לראשונה על מעצרו מיד עם שחרורו למעצר בית, ומתח ביקורת על המשטרה. "רצו לרצות את המפכ"ל", הוא אמר לעיתונאים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוחן אף התייחס להחלטת בית המשפט אתמול להאריך את מעצרו ביממה אחת. באולם הדיונים הוא ביקש להשתחרר כדי להגיע לברית המילה של נכדו, אלא שהשופטת נענתה בשלילה לבקשתו. "עשו את זה רק בגלל הברית", אמר היום רוחן ביציאתו מהמעצר, "רצו שאני לא אהיה בברית".

מאוחר יותר יצא מתא המעצר גם חנוך עצמון, ראש ארגון פשע נוסף באזור ראש העין, שנעצר יחד עם רוחן בשבוע שעבר, בחשד למעורבות בחיסול כפול של דקל צפר ושרון פרחי בחודש יולי 2013. "זה היה צפוי", אמר עצמון על שחרורו. הוא הוסיף ומתח ביקורת גם על העיתונאים במקום כשאמר להם "אתם והמשטרה ובית המשפט - אתם עובדים יחד. צריך להחליף את המדינה שלנו".

"השחרור היה צפוי". חנוך עצמון (חדשות 2)

"היה ברור מההתחלה שמדובר ברעשי רקע שיתפוגגו", אמר למצלמות עו"ד קובי בן שעיה, פרקליטו של אבי רוחן. "עקב אותו גל אירועים שפקד את המדינה, אז המשטרה הגיעה לבית המשפט עם דברים שהם לא מבוססים והאריכה מעצר פעם ראשונה, והיה לנו ברור שהדבר לא יכול להימשך".

"אמרתי כבר ביום הראשון של המעצר שמדובר במעצר סרק, מעצר תקשורתי ומלאכותי, שנועד לרצות את דעת הקהל ואת הציבור, כאילו שמשטרת ישראל מפענחת במהרה מקרה רצח, ובמיוחד מקרה רצח באמצעות פיצוץ כלי רכב", הוסיף עו"ד ירום הלוי, סנגורו של חנוך עצמון. "הדבר בא לצערי הרב על חשבון חירותם של אנשים, במקרה הזה של עצמון ורוחן".