מכה למשטרה: אבי רוחן וחנוך עצמון שוחרר ממעצר

שבוע בדיוק אחרי שנעצרו בחשד לחיסול הכפול בצומת ירקונים, הודיעה המשטרה כי אין בכוונתה לבקש את הארכת מעצרם של אבי רוחן וחנוך עצמון, המוגדרים ראשי ארגוני פשע. סנגוריהם של השניים אמרו בתגובה: "שמחים שבית המשפט קיבל את טענותינו, שהמשטרה תמצא מי את הרוצחים האמיתיים"

ישוחרר למעצר בית. רוחן (חדשות 2)

שבוע לאחר המעצר המתוקשר של העבריינים אבי רוחן וחנוך עצמון, הודיעה הבוקר (ב') המשטרה לסנגוריהם של השניים כי היא לא מתכוונת לבקש את הארכת מעצרם - ולכן הם שוחררו היום. רוחן מוגדר ראש ארגון פשיעה במרכז, ועצמון עומד בראש ארגון קטן יותר באזור ראש העין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רב פקד יוני פינקלשטיין, ראש צוות החקירה בימ"ר מרכז, התקשר לעו"ד קובי בן שעיה, המייצג את רוחן, ולעו"ד ירום הלוי, המייצג את עצמון, ואמר להם שהוא לא מתכוון להגיע לבית המשפט ולבקש שוב את הארכת מעצרם. הצדדים הגיעו להסכמה על מעצר בית של חמישה ימים.

הסנגורים אמרו לחדשות 2 Online כי "מלכתחילה טענו שלאבי רוחן ולחנוך עצמון אין יד ורגל בחיסול הכפול של שרון פרחי ודקל צפר לפני 3 חודשים בצומת ירקונים. אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את טענותינו, ומקווים שעכשיו המשטרה תמצא מי באמת רצחו את השניים".

מדובר במכה למשטרה, שעצרה את השניים ברעש תקשורתי גדול בשבוע שעבר. במשטרה חשדו כי שניהם שיתפו פעולה בחיסול כפול בצומת ירקונים של דקל צפר ושרון פרחי בגלל סכסוך ותחרות על טריטוריה ושליטה בשוק האפור.

השופטת בהארכת המעצר של רוחן: "התקדמות מינורית בחקירה"

רק אתמול האריך בית משפט השלום ברמלה את מעצרם של רוחן ועצמון ביממה אחת בלבד - וזאת בניגוד לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם בחמישה ימים. בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על פעילות המשטרה וקבעה כי עד כה חלה התקדמות מינורית בלבד בחקירה.

פרקליטו של עצמון תקף בבית המשפט את התנהלות המשטרה וטען כי זו מבקשת לעצמה לקבל סמכויות כשל השב"כ באופן שגרתי, למרות שבפועל היא כבר נוהגת כמו השב"כ. "כשאני עומד מול חוקר ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, אני תמיד אומר שאני מול חוקר שב"כ", אמר עו"ד ירום הלוי. "הם עושים מה שהם רוצים ורומסים ברגל גסה זכויות של חשודים. המשטרה עושה הכל בשביל קרדיט, כאילו שכבר פענחה תיקים, אבל בפועל אין שום דבר בראיות שלה שמוביל לכתב אישום".

"המשטרה עושה הכל בשביל קרדיט". עו"ד הלוי (חדשות 2)
השופטת קטעה את דבריו של עו"ד הלוי ונזפה בו. זאת בשל הטענה שהעלה לפיה המשטרה מבצעת מעצרים לשם הקרדיט בלבד.

במקביל, ביקש עו"ד קובי בן שעיה, פרקליטו של רוחן, לשחרר את מרשו לרגל ברית המילה של נכדו הראשון. השופטת נענתה לבקשתו, אבל בימ"ר מרכז הגישו ערר לבית המשפט המחוזי בלוד וביקשו לעכב את ביצוע ההחלטה בטענה כי לא ניתן לאבטח ראש ארגון פשע כרוחן.

בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת הימ"ר ולא אישר את שחרורו לברית המילה. במהלך הדיון קם רוחן מכסאו ואמר לשופטת: "אני הבטחתי לראש צוות החקירה שאני מוכן לשבת במעצר 15 יום, רק שישחרר אותי לברית של הנכד שלי". השופטת לא התרשמה, איחלה לו מזל טוב והאריכה את מעצרו ביממה.

רוחן נעצר בחשד למעורבות בחיסול כפול

בשבוע שעבר נעצרו רוחן ועצמון בתום חקירה סמויה שארכה מספר חודשים, בחשד שהיו מעורבים בחיסול הכפול בחודש יולי האחרון בצומת ירקונים. בחיסול נרצחו דקל צפר ושרון פרחי מראש העין, בפיצוץ מטען ברכבם.

זירת הפיצוץ, יולי 2013 (מד"א)

מחקירה ראשונית של הזירה עלה כי הרכב נסע מכיוון מזרח למערב וכשעצר ברמזור שבמחלף אירע הפיצוץ. צוותים של מגן דוד אדום ומשטרה הוזעקו למקום ומצאו רכב שנפגעים בתוכו. בתום פעולות החייאה נמרצות - נאלצו לקבוע את מותם בזירה. רסיסים של המטען נמצאו במרחק של 50-60 מטרים מהרכב.