זוג ההורים שנעצר בחשד להתעללות בילדיהם: "התאומים זה חלום שהתגשם"

עם שחרורם של ילדיהם מבית החולים לאחר שאושפזו עם חבלות קלות, התייצבו בני הזוג החשודים בהתעללות מול המצלמה ושטחו את גרסתם, שבה הכחישו מכל וכל את המיוחס להם. "מקווים שפשוט נשכח מהכל כאילו זה היה חלום רע", אמרו

התאומים בני החודשיים שאושפזו לאחר שעל פי החשד הוריהם התעללו בהם שוחררו היום (ה') מבית החולים. בריאיון בלעדי לחדשות 2, מתעקשים בני הזוג כי לא עשו דבר לילדיהם והביעו תקווה שהכל יסתיים במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעם האחרונה שההורים היו בבית הייתה לפני שבועיים, כשלצידם היו זוג התאומים שלהם. אך מאז, הכל השתנה. הילדים אושפזו באיכילוב ובני הזוג נעצרו בחשד לתקיפתם. "אתה נמצא במעצר", אמר האב, "מאשימים אותך ואתה לא מבין למה זה קורה לך. אתה עוצם את העין אתה רואה את הילדים. התעוררתי בלילה וחשבתי שאני איתם".

תחילתה של הפרשה עם אשפוזו של אחד הילדים בשל בעיה רפואית שלא ניתן לפרטה עקב צו איסור פרסום. "בעלי רץ איתו לרופאת הילדים", סיפרה האם. "ראינו שמשהו לא בסדר. הרופאה המליצה לנו להגיע למיון. כשהגענו, התגלו החבלות".

בית החולים דיווח למשטרה על החבלות וחקירה נפתחה. לאחר שבוע התבשרו ההורים - אתם עצורים. "הלב שלנו נפל", סיפר האב. "נכנס בן אדם במדים, אומר לך להניח את הילדים ולצאת. ו..אתה לא יודע איך אתה בכלל מניח את הילדים... מה זאת אומרת לעזוב אותם? אנחנו המון שנים ביחד והתאומים זה חלום שהתגשם. הדבר היחיד שנשאר זה פשוט לעשות מה שאומרים לך".

לדבריהם, השוטרים לא הסבירו להם דבר. "הוא נכנס, תקף במילים. היינו מוכרחים להניח את ילדינו ולצאת משם", אמרה האם. "נותרנו ללא מילים".

"מקווים שזה רק חלום רע" (חדשות 2)

"מקווים שהכל יתברר כחלום רע"

במשך שלושה ימים ישבו ההורים במעצר ויצאו רק כדי להיחקר. גם אז הכחישו שתקפו את הילדים. גם החוקרים לא הצליחו להוכיח שהם קשורים לפגיעה, ונותרו עם שאלה קשה אחת: כיצד הגיעו הילדים לבית החולים עם נזק רפואי?

"אנחנו גם מחכים לתשובות", אמר האב. "אנחנו רוצים להבין איך זה נגרם כי אנחנו יודעים שזה לא אנחנו. אנחנו יודעים שלא עשינו שום דבר רע לילדים, אנחנו רוצים להבין איך נגרמו הבעיות האלה".

עו"ד יפים וקסלר, פרקליטם של ההורים, אמר כי הוא "מקווה שהמשטרה תמשיך לחקור בצורה הוגנת, יעילה ומהירה כדי למנוע עינוי דין של בני הזוג. כל המדינה יכולה לראות שמדובר בשני אנשים נורמטיביים שרק רוצים שהחקירה האת תסתיים".

כיום הילדים במצב טוב ועוד השבוע יעברו להתגורר בבית חברים. החקירה עדיין נמשכת. במשטרה ובפרקליטות יעברו על דוחות רפואיים מבית החולים ויחליטו אם יש מקום להגיש כתב אישום בתעלומה שעדיין אין לה פתרון.

"אנחנו לא מאחלים לאף הורה לעבור את הימים והשבועות שאנחנו עוברים עכשיו", אמר אבי הילדים. "אני מקווה שפשוט נחזור הביתה כולנו, שלמים ובריאים, ופשוט נשכח מזה כאילו זה היה חלום רע".