השופטת בהארכת המעצר של אבי רוחן: "התקדמות מינורית בחקירת המשטרה"

למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של ראש ארגון הפשע בחמישה ימים – בביהמ"ש הוארך מעצרו של אבי רוחן ביממה בלבד. בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על התנהלות המשטרה וקבעה כי לא חלה התקדמות בחקירה. עודך דינו של חנוך עצמון, עצור נוסף בפרשה תקף בחריפות את המשטרה במהלך הדיון: "רומסים ברגל גסה זכויות של חשודים"

בית משפט השלום ברמלה האריך היום (א') ביממה בלבד את מעצרם של אבי רוחן, ראש ארגון פשע מהמרכז, וחנוך עצמון, החשודים במעורבות בחיסול כפול בצומת ירקונים - וזאת למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על פעילות המשטרה וקבעה כי עד כה חלה התקדמות מינורית בלבד בחקירה. משמעות ההחלטה היא שאם עד מחר לא יצליחו בימ"ר (יחידה מרכזית) מרכז להציג ראייה משמעותית או התקדמות של ממש בחקירה - רוחן, שנחשב לראש ארגון פשע מסוכן, ימצא עצמו חופשי.

פרקליטו של עצמון תקף בבית המשפט את התנהלות המשטרה וטען כי זו מבקשת לעצמה לקבל סמכויות כשל השב"כ באופן שגרתי, למרות שבפועל היא כבר נוהגת כמו השב"כ. "כשאני עומד מול חוקר ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, אני תמיד אומר שאני מול חוקר שב"כ", אמר עו"ד ירום הלוי. "הם עושים מה שהם רוצים ורומסים ברגל גסה זכויות של חשודים. המשטרה עושה הכל בשביל קרדיט, כאילו שכבר פענחה תיקים, אבל בפועל אין שום דבר בראיות שלה שמוביל לכתב אישום".

השופטת קטעה את דבריו של עו"ד הלוי ונזפה בו. זאת בשל הטענה שהעלה לפיה המשטרה מבצעת מעצרים לשם הקרדיט בלבד.

עו"ד ירום הלוי (חדשות 2)

במקביל, ביקש עו"ד קובי בן שעיה, פרקליטו של רוחן, לשחרר את מרשו לרגל ברית המילה של נכדו הראשון. השופטת נענתה לבקשתו, אבל בימ"ר מרכז הגישו ערר לבית המשפט המחוזי בלוד וביקשו לעכב את ביצוע ההחלטה בטענה כי לא ניתן לאבטח ראש ארגון פשע כרוחן.

בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת הימ"ר ולא אישר את שחרורו לברית המילה. במהלך הדיון קם רוחן מכסאו ואמר לשופטת: "אני הבטחתי לראש צוות החקירה שאני מוכן לשבת במעצר 15 יום, רק שישחרר אותי לברית של הנכד שלי". השופטת לא התרשמה, איחלה לו מזל טוב והאריכה את מעצרו ביממה.

רוחן נעצר בחשד למעורבות בחיסול כפול

החיסול בצומת ירקונים (מד"א)
בשבוע שעבר נעצרו רוחן ועצמון בתום חקירה סמויה שארכה מספר חודשים, בחשד שהיו מעורבים בחיסול הכפול בחודש יולי האחרון בצומת ירקונים. בחיסול נרצחו דקל צפר ושרון פרחי מראש העין, בפיצוץ מטען ברכבם.

מחקירה ראשונית של הזירה עלה כי הרכב נסע מכיוון מזרח למערב וכשעצר ברמזור שבמחלף אירע הפיצוץ. צוותים של מגן דוד אדום ומשטרה הוזעקו למקום ומצאו רכב שנפגעים בתוכו. בתום פעולות החייאה נמרצות - נאלצו לקבוע את מותם בזירה. רסיסים של המטען נמצאו במרחק של 50-60 מטרים מהרכב.

רוחן הוא עבריין מוכר תושב השרון, שנעצר יחד עם שניים מחבריו בחשד למעורבות ברצח. מהמשטרה נמסר כי רוחן חשוד גם ב"מאבקי שליטה באזור השרון, בעניין הלוואות בשוק האפור".