מעצרו של דומראני הוארך: "אנו מאמינים באלוהים, לא נעשה רע לרב"

בית המשפט האריך בשמונה ימים את מעצרו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני לאחר שלפי החשד ניסה להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות ואף לאיים על "הרנטגן". בדיון הכחיש דומרני את החשדות, אך השופט קבע: "המעצר אינו גלולת הרגעה לציבור ולתקשורת, זו חקירה מגובה בראיות"

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (א') בשמונה ימים את מעצרו של ראש ארגון הפשע בדרום שלום דומרני. בדיון הארכת מעצרו הכחיש דומרני את החשדות כי ניסה לסחוט את הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן". "אנחנו אנשים מאמינים באלוהים ולא עושים רע חלילה לאיש כזה", אמר דומרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דומרני סיפר על שיחה שנערכה בינו לבין אחותו של "הרנטגן". "הרבנית ברוריה התקשרה טלפון ראשון, לטלפון של אשתי, חיפשה אותי פעמיים", אמר בבית המשפט, "עניתי לה. אמרתי: מה קרה? אמרה שיש כל מיני אנשים שאומרים אמרות שאנחנו רוצים לפגוע ברב וכאלה. אמרה תתקשר לרב. דיברנו דין ודברים שאין תיאוריה, אמרתי שאנחנו אנשים מאמינים באלוהים".

בדיון שאל השופט את נציג המשטרה אודות שיחת טלפון אחרת בין דומרני לאחותו של הרב איפרגן."האם נכון שיום אחד מתקשרת הרבנית, אחותו של הרב איפרגן ואומרת לו: האם אתה רוצה להרוג את הרב איפרגן? אני מרגיש את האצבעות שלכם ידי עשיו, והקול קול יעקב. בוא נאמר שהיא שואלת אותו, בשיחה הוא אומר חס וחלילה על מה את מדבר, האם נכון?" בתגובה אמר נציג המשטרה: "מונח בפני בית המשפט".

כשנסב הדיון סביב היכן היה ראש ארגון הפשע ביום הבחירות, לאור החשדות להטייתן ביקש דומרני להתייחס: "הייתי בישיבה של הרב יורם, לא ראיתי את הרב ראיתי חסיד שלו. משם נסענו לרב איפרגן, חזרנו בחזרה לישיבה של הרב ונסענו הביתה".

עורך דינו של דומראני: "המשחק מכור"

עורך דינו של דומרני, משה שרמן, טען בבית המשפט כי מדובר "במשחק מכור". "מעצרו של מרשי לווה ברעשים ותופים, זה לא סוד", אמר, "פריים טיים, מוצ"ש, יושב שר המשטרה, אומר יש ראיות והפעם לא ישוחרר. הצהרות שכאלה נותנות תחושה שהמשחק מכור".

לטענת עורך הדין שרמן, את כל המפגש בין דומרני ל"רנטגן" יזמה המשטרה עצמה כדי להקליט את הדו שיח, ולאסוף ראיות מפלילות על דומרני.

"לאור הטיעונים שהועלו במהלך הדיון, אבקש להבהיר כי התרשמתי שהמעצר אינו בבחינת איזו גלולת הרגעה לציבור ולתקשורת, בהתאם לטענה, אלא מדובר בחקירה עצמאית, נפרדת, מגובה בראיות", נימק השופט מנחם מזרחי בהחלטתו.

מעצרו הוארך. הרב יורם אברג'ל (פלאש 90)

מעצרו של הרב יורם אברג'ל, שנעצר הלילה במסגרת חקירת החשד לפרשת סחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר נתיבות - הוארך היום בארבעה ימים. הרב אברג'ל הוא מקורבם של דומרני, שנעצר יחד עם שישה מאנשיו במסגרת החקירה, ושל ראש העיר יחיאל זוהר שניצח בבחירות. הוא נחשב ליריבו של "הרנטגן".

בהחלטתו כתב השופט מנחם מזרחי כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשוד". פרקליטו של אברג'ל עו"ד מנחם רובינשטיין אמר כי "קשה להתרשם מכך שעיתוי המעצר הוא עיתוי זר בהקשר למה שקורה בימים האחרונים. המשטרה רוצה להוכיח לציבור שהיא עושה משהו". הוא ביקש מבית המשפט שלא להיעתר לבקשת המשטרה - להאריך את מעצרו של הרב אברג'ל ב-16 ימים.

נציג המשטרה בדיון ציין כי "הרב מסר את גרסתו, שמבחינות רבות אינה עולה בקנה אחד עם הראיות שבידנו". השופט מזרחי קיבל חלקית את בקשת המשטרה והאריך את המעצר עד יום רביעי הקרוב.

המשטרה: הרב לא ניסה לברוח

לאחר שאמש נעצר העבריין הבכיר שלום דומרני, יחד עם שישה מאנשיו, בחשד שהיו מעורבים בניסיון להטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות, עצרו הלילה החוקרים את הרב אברג'ל, שעל פי החשד מקורב לדומרני וליחיאל זוהר שנבחר לתפקיד ראש העיר.

השוטרים עצרו בשעות הלילה את הרב בנמל התעופה בן גוריון, זמן קצר לפני שהיה אמור להמריא לחו"ל. במשטרה הדגישו כי הרב לא ניסה לברוח וכי נסיעתו היתה מתוכננת מראש. במקביל, היום צפויה המשטרה להביא את דומרני ואת אנשיו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

במסגרת החקירה עלה, כי אחד הגורמים שאוים היה הרב יעקב איפרגן. בין היתר, עלה חשד כי דומרני ואנשיו איימו בשיחות ישירות ובשיחות טלפון על אזרחים ואף פגעו ברכוש. בשלב זה לא חושדים במשטרה כי כתוצאה מהפרשה הוטו תוצאות הבחירות בעיר.