מול המצלמה: כך נעצר חשוד בפדופיליה

במשך חודשים ניהל פדופיל מורשע תחת פיקוח שיחות ברשת עם קטינה לכאורה בת 13. בהתכתבויות ביניהם טען "ש"לאהבה אין גיל", ביקש ממנה תמונות חושפניות וסיפר על קשר שקיים עם נערה אחרת. השניים קבעו להיפגש, אך במקום קטינה חיכו לו בלשי משטרה ואזקו אותו. צפו בסרטונים שהגיעו לידי חדשות 2 Online ומתעדים את המעצר

האינטרנט והרשתות החברתיות הפכו בשנים האחרונות גן עדן לפדופילים שמחפשים טרף קל. כמות התלונות על עברייני מין שמנסים לשדל קטינים ובני נוער בצ'אטים רק עולה, ובמשטרה מנסים להתמודד עם התופעה שמדירה שינה מעיניהם של הורים רבים. רק לעיתים מצליחה המשטרה לשים יד על חשודים במעשים כאלה - הפעם זה קרה, ומול המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטונים מיום שישי האחרון שהגיעו לידי חדשות 2 Online מתעדים מה שהיה אמור להיות מפגש בין ר', גבר בן 29 ממרכז הארץ שהורשע בעבירות פדופיליה ונמצא תחת פיקוח, עם קטינה בת 13. במקרה הזה הסתיימה ה"פגישה" במארב משטרתי מתוכנן ובמעצר.

במשך מספר חודשים ניהל החשוד התכתבות ברשת עם מי שחשב שהיא נערה שרק לפני שנה חגגה בת מצווה. השניים החליפו הודעות טקסט בעלות אופי מיני, בהן ביקש לכאורה הגבר מהקטינה לשלוח לו תמונות בלבוש מינימלי. "תצלמי את כולך, את כל הגוף הסקסי שלך", הפציר בה.

התעלף עם מעצרו (חדשות 2)

"מגרה אותי גוף של ילדה"

באחת השיחות ביניהם הודה ר' כי ניהל בעבר קשר מיני עם נערה בת 14, אותה גם כן, לדבריו, הכיר באינטרנט. "התנשקנו והתמזמזנו, אבל היא ניתקה קשר", סיפר לקטינה והוסיף לה הצעה: "זה בתור התחלה. נצא ואולי יום אחד אולי נשכב יחד. את נשמעת לי מקסימה ומתוקה. בא לי לחבק ולנשק את היופי שלך".

במהלך ההתכתבות תהתה "הנערה" מדוע גבר בן 29 מעוניין להיות בקשר עם מישהי בגילה. "באהבה אין גיל, גיל בשבילי הוא רק מספר", הוא הסביר לה. "זה מגרה אותי גוף של ילדה/נערה. גוף קטן שטוח קומפקטי כזה. עושה לי את זה מאוד".

כל אותה העת לא חשד ר' כי מאחורי אותה "קטינה" עומד למעשה אדם שפועל כדי לאתר פדופילים ברשת. כאשר השניים קבעו להיפגש באחד היישובים במרכז הארץ, עדכן הגבר שהזדהה כקטינה את המשטרה, וזו הכינה מארב של בלשים ממרחב דן.

העצור בתמונה ששלח

"כבר עשיתי את הפדיחה הזאת"

ואז ניתן האות: ר' הגיע למקום המפגש לבדו. שם, במקום נערה בת 13, המתינו לו, כפי שרואים בסרטונים שמפורסמים לראשונה בחדשות 2 Online, בלשי המשטרה, אזקו אותו והעבירו אותו לחקירה. כשנשאל למעשיו, גמגם החשוד המופתע: "באתי בקטע של לפגוש ילדה... כבר עשיתי את הפדיחה הזאת". שניות לאחר המעצר הוא התעלף במקום.

על פי המשטרה, ר' הורשע בעבר בעבירות פדופיליה והיה במעקב של יחידת צור של שירות בתי הסוהר. מעצרו הוארך בשלושה ימים ומחר צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין המעשה.

בשב"ס אמרו בתגובה כי דבר המעצר מוכר להם, אך אין להם מה להוסיף בנושא.