המלחמה בארגוני הפשע: רב המקורב לדומרני נעצר בנתב"ג

לאחר שאתמול עצרה המשטרה את שלום דומרני ושישה מאנשיו בחשד להטיית תוצאות הבחירות בנתיבות, הלילה נעצר רב מוכר בנתיבות בנמל התעופה בן גוריון, רגע לפני שהיה אמור להמריא לחו"ל. בצהריים יובא דומרני לדיון בהארכת מעצרו

רב המקורב לדומרני נעצר, ארכיון (חדשות 2)

המשטרה ממשיכה במלחמתה בראשי ארגוני הפשע: לאחר שאמש נעצר העבריין הבכיר שלום דומרני, יחד עם שישה מאנשיו, בחשד שהיו מעורבים בניסיון להטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות, הלילה (א') עצרו החוקרים רב נוסף המקורב לדומרני וליחיאל זוהר שנבחר לתפקיד ראש העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה עצרו השוטרים את הרב בנמל התעופה בן גוריון, זמן קצר לפני שהיה אמור להמריא לחו"ל. במשטרה הדגישו כי הרב לא ניסה לברוח וכי נסיעתו היתה מתוכננת מראש. במקביל, היום צפויה המשטרה להביא את דומרני ואת אנשיו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

אמש נעצר דומרני יחד עם שישה מאנשיו לאחר שבמשטרה התעורר חשד למעורבתו בסחיטה ובאיומים שנועדו להבטיח את ניצחונו של יחיאל זוהר בבחירות לראשות העיר נתיבות. בהמשך נודע כי אחד הגורמים שאוים היה "הרנטגן", הרב יעקב איפרגן. בין היתר, עלה חשד כי דומרני ואנשיו איימו בשיחות ישירות ובשיחות טלפון על אזרחים ואף פגעו ברכוש. בשלב זה לא חושדים במשטרה כי כתוצאה מהפרשה הוטו תוצאות הבחירות בעיר.

האם היה ניסיון להטות הבחירות? ארכיון (רויטרס)

המשטרה ערכה חיפושים בבתיהם של החשודים

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הודיע אמש בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי יחידה לה"ב 433 עצרה ראש ארגון פשע גדול בישראל. עד מהרה התברר כי העצור הוא שלום דומרני החשוד ביחד עם שישה מאנשיו בפרשה של סחיטה באיומים בנתיבות.

דומרני נעצר במסגרת חקירה שמנהלת יחידה 433 בשיתוף פרקליטות מחוז דרום. במסגרת המעצרים ערכה המשטרה חיפושים בבתיהם של החשודים. דומרני וששה מאנשיו יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון מחר בצהריים.

המעצר מבטא את מדיניות המשטרה בעת האחרונה. מאז גל החיסולים האחרון, הוחלט על פעילויות מוגברת נגד עבריינים. דומרני ואנשיו יחקרו על ניסיון הסחיטה וההטייה בבחירות, אותן עבירות שבגינן נעצרו, אך הם גם יישאלו על ניסיון החיסול באשקלון.

אחת ההערכות היא כי מעצרו של דומרני וששת אנשיו תוכנן למחר, אך הוקדם. "עיתוי המעצר הוא כדי להראות לציבור: הנה אנחנו עוצרים אנשים - למרות שהם טענו קודם שלא דומרני עומד מאחורי הפיצוצים אלא שניסו לפוצץ אנשים שלו, אמר עורך דינו של דומרני, משה שרמן. "הכל כדי להרגיע את הציבור ולהגיד 'הנה עצרנו ראש ארגון פשע'".

אהרונוביץ': משפחתי נמצאת תחת איום

"לא יעלה על הדעת שייפגעו בעובד המערכת, אם זה פרקליט או שוטר", אמר השר אהרונוביץ' על המאבק בחיסולים בריאיון ל"פגוש את העיתונות". "עשרות שוטרים נמצאים תחת איום". 

אהרונוביץ' סיפר בריאיון כי משפחתו שלו מאויימת מזה ארבע שנים. "צריך להמשיך ולטפל וזו חובתינו", הבטיח השר לביטחון הפנים, "כבר עשינו הרבה פעולות. 400 איש נמצאים בבתי הסוהר. יש לנו מעצרים וסוכלו מספר אירועים קשים".

עוד ציין השר כי יעשה הכל כדי לפענח את ניסיון החיסול של הפרקליט בתל אביב והארגון שעומד מאחוריו יטופל. "הדברים נאמרו בצורה ברורה, צריך לתת לנו את הכלים. זה טרור לכל דבר ואנחנו נטפל באירועים האלה".

לדבריו, לא ניתן להגיד שהמשטרה לא עובדת. "אם היו הכלים היינו עושים יותר", אמר, "אנחנו מנהלים מלחמה היא לא תיגמר ביום ולא בחודש, אבל ראשי הארגונים יהיו בבתי הסוהר".