המשטרה: "עבריינים עזבו את הארץ"

נמשכת חקירת הפיצוץ שאירע בתל אביב וכוון נגד פרקליט מפרקליטות מחוז המרכז. במשטרה מדגישים היום כי החקירה נמצאת בראש סדר העדיפויות וכי הם מזהים לאחרונה תכונה בקרב עבריינים המנסים להסתתר ולהוריד פרופיל - גם בחו"ל

זירת הפיצוץ, אמש (פלאש 90)

על רקע שורת ניסיונות החיסול האחרונים מצד ארגוני הפשיעה, אומרים היום גורמים בכירים במשטרה כי לאחרונה נרשמת תכונה בקרב עבריינים בכירים המעידה על כך שהם עוזבים את ישראל מחשש כי ייעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתייחסות נדירה למאבק המאומץ בארגוני הפשע, אומר ראש יחידת להב 433, היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן כי עבריינים רבים החלו לעזוב את ישראל לאחרונה. "חלקם יורדים למחתרת ומסתגרים וחלקם מאיצים את פעילותם ומנסים לחבור לגורמים עבריינים נוספים", הדגיש ניצב מנשה ארביב.

ראש היחידה התייחס לפיצוץ שאירע אמש בשעות הערב בתל אביב, שכוון נגד פרקליט מפרקליטות מחוז תל אביב, והגדיר אותו כ"אירוע קשה". לדבריו, היחידת קיבלה אחריות על חקירת האירוע, שהושם בראש סדר העדיפויות של המשטרה, ומנהלת אותה. "התמודדות משטרת ישראל עם הפשיעה החמורה והמאורגנת היא ארוכת שנים, ותימשך בפעילות מאומצת, ממוקדת וחסרת פשרות כנגד העבריינים", אמר.

במשטרה ובמערכת המשפט מוטרדים מאוד ממה שהוגדר על ידם אתמול כ"חציית קו אדום". הם מדגישים היום כי בכוונתם לפעול בנחישות על מנת לתפוס את האחראים לפיצוץ, שרק בנס לא גדע חיים. "נשקיע את כל המשאבים העומדים לרשותנו על מנת לתפוס את האחראים לאירועים האחרונים, תוך הכוונת כל הכוחות לנושא ובשותפות על כלל גופי האכיפה", אמר ניצב ארביב.

"מחוז המרכז של משטרת ישראל ימשיך במאבק מקצועי, מתמשך ובלתי מתפשר נגד הפשיעה החמורה", אמר מפקד המחוז, ניצב ברונו שטיין בהתייחסו למעצרם של גורמים שונים בעולם התחתון בימים האחרונים, כגון דודו אמויאל, אבי רוחן ויניב בן שושן. "ידנו ארוכה ונשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי לאפשר חיים שקטים ושלווים לתושבים".

אמש: פיצוץ ברכבו של פרקליט מוכר

חקירת הפיצוץ נמשכת (חדשות 2)
פיצוץ המכונית אמש בתל אביב, שכוון נגד אחד הפרקליטים הבכירים בישראל, שייצג בעבר משפחת פשע מוכרת, הביא לתגובות סוערות בקרב נציגי ציבור בישראל. "צריך לתת עדיפות עליונה לחקירת המקרה הזה ולמצות את הדין עם האחראים עליו. אני סומך על המשטרה שתביא את הפושעים לדין", אמר אמש ראש הממשלה נתניהו שהתייחס גם הוא למקרה.

לזירת הפיצוץ הגיעו גם מנכ"ל משרד המשפטים גיא רוטקופף ופרקליט המדינה משה לדור. "אני בוטח במשטרה שתדע למלא את תפקידה ולא לאפשר לתופעה כזאת להשתלט, חס וחלילה, על המדינה", אמר לדור. "אנחנו עדיין מדינה יחסית בטוחה אבל אירוע חמור שכזה אסור שיישנה. נעשה כל מה שאפשר כדי למגר ולבלום תופעות כאלה וכדי לחזק את הפרקליטות, בשם כל האזרחים שרוצים לחיות ברגיעה, ללא חשש מפגיעה על ידי ארגוני פשיעה".