ההורים החשודים בהתעללות: "לא פגענו בילדינו"

ההורים שחשודים בהתעללות בילדיהם התאומים, בני חודשיים, הגיבו לראשונה לחשדות לפיהם טלטלו אותם וגרמו לחבלות בגופם. "אנחנו יודעים בוודאות מוחלטת שזה לא אנחנו", טענו ההורים. "אנחנו לא יודעים איך נגרמו הנזקים האלה"

לאחר שאתמול שוחררו ממעצר של שלושה ימים, הגיבו הערב (ה') ההורים החשודים בהתעללות בתינוקותיהם התאומים לחשדות המיוחסים להם. בריאיון בלעדי לחדשות 2 טענו: "לא פגענו בילדינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון ראשון סיפרו ההורים כי הם מרוצים מההחלטה לשחררם ממעצר. "קודם כל הילדים בסדר וזה מה שהכי חשוב", אמרו. "כל עוד נהיה ליד הילדים אנחנו נהיה בסדר".

בתגובה להאשמות שלפיהן טלטלו את תינוקותיהם וגרמו להם לחבלות, טענו ההורים כי הרופא שטיפל בתינוקות שלח אותם לבית החולים. "אנחנו לא יכולים להתייחס לענייני החקירה, אבל מה שאנחנו כן יכולים להגיד זה שהבאנו אותם לבית החולים אחרי שרופא הילדים המליץ לנו לקחת אותם לחדר המיון".

קרובת משפחה: "לא מהססת להשאיר את ילדיי עם ההורים"

ההורים הוסיפו כי הם לא יודעים מה הוביל לחבלות שנמצאו על גופם של התינוקות. "אנחנו יודעים בוודאות מוחלטת שזה לא אנחנו", הם טענו. "אנחנו לא יודעים איך נגרמו הנזקים האלה".

קרובת המשפחה של בני הזוג, ששימשה בימים האחרונים כמטפלת שלהם, טענה כי לא הייתה מהססת להשאיר את ילדיה עם ההורים. "אנחנו די בהלם מכל מה שקרה, זה כמו חלום רע", אמרה בריאיון לחדשות 2 קרובת המשפחה. "הם ביחד כבר 13 שנים, עדינים ודייקנים. התאומים בשבילם היו כמו חלום שהתגשם". היא ציינה כי הילדים מרגישים טוב ומחייכים הרבה.

"אני בהלם". קרובת המשפחה (חדשות 2)

"אני לא יודעת מה קרה, לא ראיתי שום דבר", אמרה בתגובה לשאלתנו על החבלות שנמצאו על הילדים. "אני רק מחכה שזה יסתיים ואני אגיד שכל זה לא היה אמיתי", סיכמה ב'.

"ההורים הופתעו שיש חבלות, הם לא יודעים איך החבלות האלה נגרמו", אמר עו"ד יפים וקסלר, המייצג את השניים. "אישה שילדה לפני חודשיים מקומה לא בבית מעצר, בוודאי לא אמא שמניקה, מקומה היא ליד הילדים".

עו"ד יפים וקסלר (חדשות 2)

"חשד סביר שההורים טלטלו"

במהלך הדיון שהתנהל בעניינם בבית המשפט, הובאה חוות דעת ראשונית של המכון לרפואה משפטית, המעלה חשד גבוה כי החבלות על גופם של התאומים לא נגרמו כתוצאה מתאונה. הרופא הפתלוג מטעם בית המשפט נדרש לבדיקה נוספת של התאומים, שעדיין מאושפזים בבית החולים ומצבם מוגדר כעת טוב. "החשודים כופרים חד משמעית במיוחס להם", אמר עורך דינם, עו"ד יפים וקסלר בבית המשפט. "חובת ההוכחה היא על הרופאים המומחים בתחום".

לפני שבוע הובאו התאומים על ידי הוריהם לבית החולים דנה שבתל אביב כשהם סובלים מחבלות שהוגדרו קלות. נציגי בית החולים יידעו, כמתבקש בחוק, את רשויות הרווחה בנושא, וההורים עברו תשאול, שבסופו נעצרו אמש על ידי המשטרה.