חיסול בלוד: הרוג ופצוע מירי מרכב חולף

אדם נהרג ואחר נפצע קל מירי מרכב חולף ברחוב כצנלסון בלוד. כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום, מצוד נפתח אחר הירי הנמלט, והרקע למקרה נבדק. ההרוג מוכר למשטרה

אחרי שורת ניסיונות החיסול בשבועות האחרונים באשקלון, חשד לחיסול נוסף הערב (ד'), הפעם בלוד: אדם נהרג ואחר נפצע באורח קל כתוצאה מירי ממכונית חולפת שנמלטה מהמקום, במה שנראה כמו חיסול על רקע פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי אלמונים הגיעו לרחוב סוקולוב בלוד ירו מספר פעמים לעבר גבר כבן 40 ולאחר מכן נמלטו מהמקום. הגבר פונה באופן עצמאי לבית החולים אסף הרופא - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. אדם נוסף שהיה בקרבת מקום נפצע גם הוא באורח קל. בשלב זה לא ידוע אם הפצוע השני קשור למקרה. המשטרה פתחה במצוד אחר הרכב הנמלט.

חקירת המקרה הועברה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה. מפקד המרחב, תנ"צ יהודה בן עטר, הבהיר כי הגבר שנורה מוכר להם. טרם ברור מה הרקע לירי.

יום לפני הבחירות: ירי במועמד למועצת העיר

ערב הבחירות לרשויות המקומיות נפתחה אש לעבר אחד ממועמדי הרשימה למוצעת העיר לוד. המועמד, עורך הדין עבד אזברגה, נפגע בבטנו ופונה ברכב פרטי לבית החולים אסף הרופא כשמצבו בינוני עד קשה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה, וזמן קצר לאחר מכן עצרה שני חשודים במעורבות במקרה. לא ברור בשלב זה אם קיים קשר בין שני המקרים.

במשטרה הקצו בשבועות האחרונים משאבים רבים לחקירת פיצוצי מטעני החבלה באשקלון בשבועיים האחרונים, במסגרת מלחמות ארגוני הפשיעה, שבהם נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו קשה ואנוש. בשיחה עם חדשות 2 Online אתמול, הביע קצין בכיר במשטרה אופטימיות באשר לתפיסת האחראים למקרה ואמרה כי החקירה מתקדמת. "כשנתפוס את המבצע - ונתפוס, נצטרך להסביר אם הוא ביקש רק לפצוע או לרצוח", אמר לגבי כוונתם של מפעילי המטענים.

הקצין רמז באשר לקצה חוט אפשרי שנמצא בידי החוקרים ואמר: "לעתים באירועים גדולים כאלה, כבר רבע שעה אחרי אנחנו יודעים מי עשה ומה עשה". עם זאת הדגיש, "הבעיה שלנו היא שאנחנו חייבים ראיות, דברים שלאחר מכן יהיו קבילים בבית משפט".