חשוד ברצח הזמר רומן סימחייב הסגיר עצמו למשטרה

לפני כחודש נורה למוות השחקן והזמר רומן סימחייב (41) לאחר הופעה במועדון בראשון לציון. המשטרה ניהלה מצוד אחר החשודים, שאחד מהם התייצב במשטרה בליווי עורך דינו וטען כי פעל מתוך הגנה עצמית. סימחייב שיחק בסדרה "שנות ה-80", ובמשטרה העריכו כי הוא חוסל במכוון ולא במסגרת קטטה אקראית

הרצח בראשל"צ: "חיסול מתוכנן" (יוטיוב, אריסטון)

לאחר חקירה מאומצת שנמשכה כחודש, הסגיר עצמו היום (שלישי) חשוד ברצח הזמר והשחקן רומן סימחייב למשטרה. החשוד טען כי ירה בסימחייב מתוך הגנה עצמית. סימחייב נורה למוות במסעדה בראשון לציון בתחילת חודש ינואר, והמשטרה העריכה אז כי הוא חוסל בכוונה תחילה ולא נורה במהלך קטטה ספונטנית, כפי שדווח בתחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חקירת הרצח הוטלה על צוות חקירה מיוחד (צח"מ) מרחב שפלה במשטרה, ומאז האירוע התנהל מצוד אחר החשודים. בשעות הצהריים אחד החשודים הסגיר עצמו, בליווי עורך דינו. החשוד, גבר בשנות ה-30 לחייו, הצהיר כי ביצע את המעשה וטען כי הוא הותקף על ידי אחיו של סימחייב - שנפצע אף הוא באירוע. "פעלתי מתוך הגנה עצמית", טען בפני החוקרים.

מהמשטרה נמסר כי החשוד הובל לחקירה ומחר יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה צפויה לבקש להאריך את מצבו. סימחייב נורה במהלך עימות שפרץ במסעדה בה הופיע, ומהיריות נפצע גם אחיו - שפונה לבית החולים אסף הרופא במצב בינוני.

"היה כאן חיסול, אנשים שרצו במותו של סימחייב ידעו מה הם מחפשים", אמר בכיר במשטרה לאחר הרצח. "מהממצאים הראשונים, הן מהזירה והן במישור המודיעיני, עולה שמדובר באנשים מקצועיים שידעו מה הם עושים".

מתוך הסדרה "שנות ה-80" (רשת)

"אבדה ענקית ובלתי נתפסת"

סימחייב, תושב רמת גן בן 41, שיחק בסדרת הטלוויזיה "שנות ה-80" של האחים שלום ומני אסייג וגילם את הדמות שליקו. מני אסייג, תסריטאי הסדרה, ספד לו: "בצער רב, בתדהמה וביגון קודר אני רוצה להודיע על מותו בטרם עת של השחקן והזמר רומן שמחייב שגילם את "שליקו" בשנות ה-80". אסייג הוסיף כי סימחייב הוא "אבדה ענקית ובלתי נתפסת של איש טוב, מוכשר ויקר! שאלוהים ישלח נחמה אמיתית לבני משפחתו ויקיריו ושלא ידעו עוד צער".

גם השחקן שלום אסייג, שהשתתף עם סימחייב בסדרה "שנות השמונים", ספד לחברו בעמוד הפייסבוק שלו. "את רומן פגשתי בפעם הראשונה כששמעתי אותו שר שיר ברוסית במועדון קריוקי, ולמרות שאני לא מבין את השפה הוא פשוט צימרר אותי עם יכולות השירה שלו", הוא סיפר. "הוא עשה תפקיד מצוין בעונה הראשונה ולכן בעונה השנייה התפקיד שלו גדל משמעותית. עצוב כמה מהר נלקחים חיים של בן אדם במדינה הזו".