קרובת משפחה של ההורים החשודים בהתעללות: "התאומים היו החלום של שניהם"

ההורים שחשודים בהתעללות בילדיהם התאומים בני החודשיים עדיין נמצאים במעצר. בריאיון לחדשות 2 אמרה קרובת משפתחם שמשמשת כמטפלת שלהם בימים האחרונים כי היא מקווה שהפרשה תסתיים. "אנחנו די בהלם", סיפרה. על החבלות שהתגלו בגופם של התינוקות אמרה: "לא ראיתי שום דבר". התאומים במצב טוב

"גם היום לא הייתי מהססת להשאיר את הילדים שלי איתם, אני סומכת עליהם בכל" - כך אמרה ב', קרובת המשפחה של זוג ההורים העצורים החשודים בהתעללות בילדיהם - תאומים בני חודשיים. קרובת המשפחה משמשת ביומיים האחרונים כמטפלת שלהם, בשל מעצרם של בני הזוג. היא מחליפה להם חיתולים, מאכילה אותם ומחבקת ומקווה שהחשדות נגד קרוביה יתבדו במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו די בהלם מכל מה שקרה, זה כמו חלום רע", אמרה בריאיון לחדשות 2. "הם ביחד כבר 13 שנים, עדינים ודייקנים. התאומים בשבילם היו כמו חלום שהתגשם". היא ציינה כי הילדים מרגישים טוב ומחייכים הרבה. הם צפויים להשתחרר מבית החולים עד סוף השבוע ומצבם מוגדר כעת טוב.

ההורים החשודים (חדשות 2)

"אני לא יודעת מה קרה, לא ראיתי שום דבר", אמרה בתגובה לשאלתנו על החבלות שנמצאו על הילדים. בים חמישי הקרוב השניים אמורים לשוב לבית המשפט, אז יוחלט האם ישובו לילדיהם או ימשיכו לשהות במעצר. "אני רק מחכה שזה יסתיים ואני אגיד שכל זה לא היה אמיתי", סיכמה ב'.

"ההורים הופתעו שיש חבלות, הם לא יודעים איך החבלות האלה נגרמו", אמר עו"ד יפים וקסלר, המייצג את השניים. "אישה שילדה לפני חודשיים מקומה לא בבית מעצר, בוודאי לא אמא שמניקה, מקומה היא ליד הילדים".

"אני בהלם". קרובת המשפחה (חדשות 2)

"חשד סביר שההורים טלטלו"

בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול בשלושה ימים את מעצרם של ההורים החשודים בהתעללות בילדיהם, תאומים בני חודשיים. למרות שהם ממשיכים להכחיש את המיוחס להם, קבע השופט כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגדם".

במהלך הדיון הובאה חוות דעת ראשונית של המכון לרפואה משפטית, המעלה חשד גבוה כי החבלות על גופם של התאומים לא נגרמו כתוצאה מתאונה. הרופא הפתלוג מטעם בית המשפט נדרש לבדיקה נוספת של התאומים, שעדיין מאושפזים בבית החולים ומצבם מוגדר כעת טוב. "החשודים כופרים חד משמעית במיוחס להם", אמר עורך דינם, עו"ד יפים וקסלר בבית המשפט. "חובת ההוכחה היא על הרופאים המומחים בתחום".

עו"ד יפים וקסלר (חדשות 2)

למרות דבריו, קבע השופט שמואל מלמד כי "לאחר שמיעת טיעוני הצדדים ועיון בתיק החקירה אני מוצא, כי קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשודים בגין העבירות שבביצוען הוחשדו וכי מתקיימת עילה למעצרם".

לפני שבוע הובאו התאומים על ידי הוריהם לבית החולים דנה שבתל אביב כשהם סובלים מחבלות שהוגדרו קלות. נציגי בית החולים יידעו, כמתבקש בחוק, את רשויות הרווחה בנושא, וההורים עברו תשאול, שבסופו נעצרו אמש על ידי המשטרה.