בכיר במשטרה על הפיצוצים באשקלון: "נתפוס את המבצעים"

קצין בכיר המעורה בחקירת ניסיונות החיסול האחרונים במסגרת מלחמות העבריינים מביע אופטימיות באשר לתפיסת האחראים ורומז כי זהותם ידועה למשטרה. "לעתים באירועים גדולים כאלה, כבר רבע שעה אחרי אנחנו יודעים מי עשה ומה עשה, הבעיה שלנו היא שאנחנו חייבים ראיות"

ניסיון החיסול באשקלון, לפני שבוע (אלירם משה)

במשטרה מקצים משאבים רבים לחקירת פיצוצי מטעני החבלה באשקלון בשבועיים האחרונים, במסגרת מלחמות ארגוני הפשיעה, שבהם נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו קשה ואנוש. קצין בכיר הביע אופטימיות באשר לתפיסת האחראים ואמר כי "החקירה מתקדמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין רמז באשר לקצה חוט אפשרי שנמצא בידי החוקרים ואמר: "לעתים באירועים גדולים כאלה, כבר רבע שעה אחרי אנחנו יודעים מי עשה ומה עשה". עם זאת הדגיש, "הבעיה שלנו היא שאנחנו חייבים ראיות, דברים שלאחר מכן יהיו קבילים בבית משפט".

"כשנתפוס את המבצע - ונתפוס, נצטרך להסביר אם הוא ביקש רק לפצוע או לרצוח", אמר הקצין בתשובה לשאלה לגבי כוונתם של מפעילי המטענים.

האזרחים מתלוננים: "כל רגע מתפוצץ כאן רכב"

ניסיון החיסול הנוסף, סוף השבוע האחרון (אביחי קקון)

במשטרה מספרים כי מגיעות לידיהם כמויות אדירות של מידע מודיעי שאותו יש לברור בקפידה. "אנחנו עובדים הכי חזק שאפשר" אמר הקצין. אני אופטימי".

על התחושות הקשות בציבור בעקבות "הפיגועים הפליליים" בלב שכונות מגורים, אמר הבכיר כי "אומרים לי שיש תחושה שכל רגע מתפוצץ כאן רכב, אבל זה לא נכון. לפעמים לציבור נדמה שכל הזמן מתפוצצים כאן דברים, אבל אנחנו מסכלים יותר אירועים של מטענים שטרם התפוצצו מאשר חוקרים אירועים שבהם היה פיצוץ".