הוארך מעצרם של ההורים מת"א: "חשד סביר שטלטלו את ילדיהם"

בית המשפט האריך ב-3 ימים את מעצר בני הזוג החשודים כי התעללו בתאומים בני חודשיים. "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשודים", קבע השופט. סנגורם של ההורים: "הם לא מבינים איך זה נפל עליהם, הם לוקחים את זה מאוד קשה"

בית משפט השלום בתל אביב האריך בצהריים (ב') בשלושה ימים את מעצרם של ההורים החשודים בהתעללות בילדיהם, תאומים בני חודשיים. למרות שהם ממשיכים להכחיש את המיוחס להם, קבע השופט כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון הובאה חוות דעת ראשונית של המכון לרפואה משפטית, המעלה חשד גבוה כי החבלות על גופם של התאומים לא נגרמו כתוצאה מתאונה. הרופא הפתלוג מטעם בית המשפט נדרש לבדיקה נוספת של התאומים, שעדיין מאושפזים בבית החולים ומצבם מוגדר כעת טוב.

"החשודים כופרים חד משמעית במיוחס להם", אמר עורך דינם, עו"ד יפים וקסלר בבית המשפט. "חובת ההוכחה היא על הרופאים המומחים בתחום".

למרות דבריו, קבע השופט שמואל מלמד כי "לאחר שמיעת טיעוני הצדדים ועיון בתיק החקירה אני מוצא, כי קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשודים בגין העבירות שבביצוען הוחשדו וכי מתקיימת עילה למעצרם".

חשד להתעללות, אילוסטרציה (חדשות 2)

עורך דינם טוען: "הם הורים למופת"

עוד קודם לדיון שנערך היום, אמר עו"ד וקסלר כי מדובר בזוג הורים נורמטיבים לחלוטין. "הם הורים למופת. הם רואים לנגד עיניהם רק את טובת הילדים", טען עורך הדין בשיחה עם חדשות 2 Online. "ההורים מאוד מודאגים וחושבים רק על ילדיהם".

לפני שבוע הובאו התאומים על ידי הוריהם לבית החולים דנה שבתל אביב כשהם סובלים מחבלות שהוגדרו קלות. נציגי בית החולים יידעו, כמתבקש בחוק, את רשויות הרווחה בנושא, וההורים עברו תשאול, שבסופו נעצרו אמש על ידי המשטרה.