ההתעללות בתאומים: ההורים נעצרו

ההורים החשודים בהתעללות בתינוקותיהם התאומים נעצרו לאחר שעוכבו לחקירה בשעות הלילה. התינוקות, בני חודשיים, הובאו לפני כשבוע לבית החולים דנה שבתל אביב לאחר שטולטלו. צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי הפרשה

תאומים אושפזו עם חבלות. אילוסטרציה (רויטרס)

הוריהם של התינוקות בני החודשיים, שהובאו לפני כשבוע לבית חולים דנה שבתל אביב כשהם סובלים מחבלות שהוגדרו קלות, נעצרו על ידי המשטרה. אמש עוכבו ההורים לחקירה ובמהלך שעות הלילה הוחלט לעצור אותם בחשד להתעללות בחסר ישע. במהלך היום הם יובאו בפני שופט לדיון בהארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים נמסר בתגובה: "מדובר בזוג תאומים בני חודשיים שלגביהם הועלה חשד לטלטול על ידי הצוות הרפואי. על פי חוק, בית החולים הודיע על כך למחלקת הרווחה שבודקת את הנושא. התאומים במחלקת ילדים במצב טוב".

בחודש שעבר הוצגה בבית המשפט המחוזי בתל אביב חוות דעת נוספת בתיק "האב המטלטל", שהוגדרה על ידי ההגנה כ"דרמטית", מטעם מומחית בתחום רפואת הילדים, השוללת את חוות הדעת שהתקבלה בישראל - לפיהן התינוק מת כתוצאה מטלטול.

את חוות הדעת נתנה ד"ר מרתה כהן, היסטופתולוגית ילדים מבית החולים לילדים בשפילד שבצפון בריטניה. לדברי פרקליטו של האב, מדובר בממוחית האחרונה מתוך שורה של ארבעה מומחים בינלאומיים, שהעידו בשבועות האחרונים, ושללו אף הם את הטענה, לפיה טלטול גרם למותו של התינוק.

לאורך חקירת נסיבות מותו של התינוק, בן הארבעה חודשים, והפגיעה באחותו התאומה, הקפיד האב באופן עקבי להכחיש מכל וכל את המיוחס לו. גם מי שהייתה אשתו בזמן הטרגדיה, והתגרשה ממנו לאחריה, לא מסרה כל גרסה מפלילה נגדו. לפיכך, ההחלטה להעמיד לדין את החשוד, נסמכה על חוות הדעת מטעם מומחי המכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

בתום החקירה במשטרה החליטו השוטרים להשאיר את ההורים במעצר והם יובאו בשעות הבוקר לדיון בפני שופט בבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם.