מלחמתה של האם בעולם התחתון

ארבעה בני אדם נעצרו בחשד שחטפו והכו אדם שלטענתם היה חייב להם כסף. הבעיה הייתה שהחטוף סירב להתלונן במשטרה בגלל שפחד. תיק החקירה היה תקוע – עד שאמו הגיעה והחליטה להילחם עבורו. "אני רוצה את הבריאות של הילד שלי, כל השאר לא מעניין אותי", היא אומרת

כבר שבועיים ש-ב' מתייצבת בבית המשפט ועוקבת בזעם אחר הדיון של ארבעה בני אדם. הארבעה חשודים כי לפני שבועיים חטפו, התעללו וירו בבנה, שהיה חייב להם כסף. הם השליכו אותו, לפי החשד, פצוע ומדמם בשכונת התקווה, אך כאשר ביקשו השוטרים לחקור את הקורבן - גילו שהוא פשוט מסרב לשתף פעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברגע שהוא יפנה למשטרה, הוא יודע שבעתיד הפגיעה בו תגיע והמשטרה לא תהיה שם כדי לשמור עליו", מספר עבריין לשעבר שמכיר את המותקף. הבן לא דיבר וכולם הניחו שתיק התקיפה ייגנז ושהתוקפים יילכו הביתה - אבל האם סירבה להניח לעניין, התייצבה בכל דיון וסיפרה את כל מה שעשו לבנה.

"באו הביתה, לקחו אותו והלכו. אחרי עשר דקות אשתו מתקשרת ואומרת שירו בו", מספרת ב'. "הבן שלי נורה שלוש פעמים. משפחת פשע מנסה להרוג אותו. יש לו ארבעה ילדים. הוא רוצה לחיות בשקט והם לא נותנים לו. בכל פעם הם באים, מרביצים לו ולוקחים פרוטקשן מהמשפחה".

"הבן שלי צריך את הבריאות שלו"

החשוד המרכזי בפרשה מובא לדיונים על קביים. מדובר בעבריין שאול פרץ, שרבים בעולם התחתון העריכו שגמר את הקריירה, כאשר ישב עם אחיו ברכב שהתפוצץ בדרום תל אביב בפברואר 2013. אבל פרץ השתקם, גופנית בלבד, וחזר לעסקי הגבייה.

"הבן שלי צריך כרגע את השקט, את הבריאות שלו", אומרת האם. "אני רוצה קודם כל את הבריאות של הילד שלי - כל השאר לא מעניין". עו"ד יצחק איצקוביץ, פרקליטו של אחד החשודים, אומר מנגד: "אני חושב שהראיות בתיק הזה, גם בשלב הראשוני, הן חלשות".

למרות הקושי באיסוף העדויות, הורה מפקד ימ"ר תל אביב ניצב משנה גדי אשד להמשיך בחקירה ולנסות למצוא ראיות אחרות שיביאו להעמדתם של הארבעה לדין. ייתכן כי עדותה של האם תהיה לבסוף זו שתטה את הכף ותביא לכתב אישום.