חשד: הורים התעללו בילדיהם התאומים

המשטרה מסרה כי התינוקות, בני שלושה חודשים וחצי, הובאו לפני כשבוע לבית החולים דנה שבתל אביב. המשטרה עיכבה לחקירה את הוריהם של התינוקות בחשד להתעללות בחסרי ישע. צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי הפרשה

תאומים אושפזו עם חבלות. אילוסטרציה (רויטרס)

אל בית חולים דנה שבתל אביב הובאו לפני כשבוע שני תאומים בני שלושה חודשים וחצי, כשהם סובלים מחבלות שהוגדרו קלות. לאחר שבבית החולים דיווחו למשטרה על כך, נפתחה חקירה בנושא והערב (א') עוכבו לחקירה הוריהם בחשד להתעללות בחסר ישע. הם מוסרים את גרסתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים נמסר בתגובה: "מדובר בזוג תאומים בני חודשיים שלגביהם הועלה חשד לטלטול על ידי הצוות הרפואי. על פי חוק, בית החולים הודיע על כך למחלקת הרווחה שבודקת את הנושא. התאומים במחלקת ילדים במצב טוב".

בחודש שעבר הוצגה בבית המשפט המחוזי בתל אביב חוות דעת נוספת בתיק "האב המטלטל", שהוגדרה על ידי ההגנה כ"דרמטית", מטעם מומחית בתחום רפואת הילדים, השוללת את חוות הדעת שהתקבלה בישראל - לפיהן התינוק מת כתוצאה מטלטול.

את חוות הדעת נתנה ד"ר מרתה כהן, היסטופתולוגית ילדים מבית החולים לילדים בשפילד שבצפון בריטניה. לדברי פרקליטו של האב, מדובר בממוחית האחרונה מתוך שורה של ארבעה מומחים בינלאומיים, שהעידו בשבועות האחרונים, ושללו אף הם את הטענה, לפיה טלטול גרם למותו של התינוק.

לאורך חקירת נסיבות מותו של התינוק, בן הארבעה חודשים, והפגיעה באחותו התאומה, הקפיד האב באופן עקבי להכחיש מכל וכל את המיוחס לו. גם מי שהייתה אשתו בזמן הטרגדיה, והתגרשה ממנו לאחריה, לא מסרה כל גרסה מפלילה נגדו. לפיכך, ההחלטה להעמיד לדין את החשוד, נסמכה על חוות הדעת מטעם מומחי המכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

בתום החקירה במשטרה החליטו השוטרים להשאיר את ההורים במעצר והם יובאו בשעות הבוקר לדיון בפני שופט בבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם.