הערכה במשטרה: משפחת ג'רושי אחראית לחיסול באשקלון לפני 10 ימים

הערכות ראשוניות מחקירת גל החיסולים בשבועיים האחרונים: במשטרה מצאו מאפיינים זהים בין שני מטעני החבלה שהתפוצצו אמש ולפני 10 ימים באשקלון. עוד סבורים במשטרה שאנשי ארגון הפשיעה של משפחת ג'רושי הם אלה שעומדים לפחות מאחורי החיסול הראשון של ג'קי בניטה

 מי עומד מאחורי החיסולים באשקלון? חקירת המשטרה מעלה נתונים המוכיחים לכאורה כי אנשי ארגון הפשיעה של משפחת ג'רושי הם שאחראים לחיסול שאירע באשקלון לפני כ-10 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי משפחת ג'רושי אחראית לפחות לחיסול הראשון, בו נהרג ג'קי בניטה. עדיין לא ברור האם חברי ארגון הפשיעה הזה אחראים גם לניסיון החיסול שאירע אמש בעיר, בו נפצע אנוש עבריין המוכר למשטרה.

ההערכה לפיה בני משפחת הפשע הם אלה העומדים מאחורי שני החיסולים מתחדדת לאור העובדה לפיה נמצאו מאפיינים זהים במטעני החבלה שהתפוצצו אמש ולפני 10 ימים.

עוד עלה בחקירת המשטרה כי בכמה מארגוני הפשיעה הארציים והמקומיים חל פיחות במעמדו של שלום דומרני. העובדה שהוא מרבה לנסוע למרוקו וכי העתיק את עיקר עיסוקיו לשם, מתפרשת כסימן של חולשה. לכן, ממהרים בארגוני הפשיעה "לחלק את השלל" ולנגוס עד כמה שניתן בתחומי הפעילות של דומרני.

הקלטות דומרני נחשפו: "שלום מרגיש שזה מתקרב אליו"

חש בסכנה? דומרני (חדשות 2)
הערב נחשפו במהדורה המרכזית תמלולי האזנות הסתר שביצעה המשטרה לראש ארגון הפשע, שלום דומרני ושניים מ"חייליו", ואת תגובתו לאחר החיסול.

בשיחה בין דומרני לחברתו של יעד החיסול, נשמע קולו של הראשון כשהוא שואל לשמה של בת הזוג. היא השיבה: "מה יכול להיות? אחרי מה שקרה...". דומרני, מצידו, מנסה לעודד אותה ואומר: "יהיה בסדר בעזרת השם". לאחר מכן הוא שואל: "תגידי לי, עד איזה שעה ראית אותו (החבר)?". החברה משיבה: "הוא הוריד את וטורי והוא בא לספר לי כאילו מה הוא דיבר עם וטורי".

בשיחה אחרת בין שניים מחייליו של דומרני, נשמע קולם של השניים, שיקו ומומי. "מה עם שלום, בלחץ?", שואל שיקו. "הוא רק מבאוּס קצת", משיב לו מומי. "'ההוא' (שלום דומרני) מרגיש שזה מתקרב אליו", המשיך שיקו, ואילו מומי מוסיף: "כשנכנסים לאשקלון זו כבר בעיה".
שיקו: "אח שלי, אם הוא לא יתעורר תראה תוך חודש-חודשיים (יורידו) גם אותו. אמרתי לך ש"ההם" אוטוטו יעשו משהו".

במשטרה מזהירים: "קיים חשש מניסיונות חיסול נוספים"

ניצב יורם הלוי (חדשות 2)
על רקע שני ניסיונות חיסול באשקלון בתוך עשרה ימים, ניסה מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי להרגיע את תושבי העיר והדגיש: "אנחנו מודעים לדאגה בציבור ופועלים בכוחות גדולים מבלי להרפות לרגע". עם זאת הבהיר ניצב הלוי: "ייקח זמן עד שנשים ידינו על המבצעים וכנראה שיהיו אירועים נוספים בין לבין".

ניצב הלוי ציין כי לאחרונה חלה החרפה בפעולות שבהן נוקטים ארגוני הפשיעה במלחמותיהם. "העבריינות הבכירה הגיעה לרמות גבוהות מאוד. הם משתמשים באמצעים קטלניים וקרובים מאוד לפגיעה באזרחים. כנראה שחלפו הימים שבהן הפגיעות היו נקודתיות. השימוש בחומרי נפץ הופך נפוץ יותר ויותר. אנחנו מודעים לכך ויש לנו מספיק כוחות ויחידות שמטפלות בעניין", אמר והצהיר: "נשים את ידינו על המפגעים".

במשטרה דוחים את הטענות לפיהן ארגוני הפשיעה זריזים ומתוחכמים מהמשטרה, ומצליחים להערים על הכוחות בשטח. "לא הייתי מייחס תחכום רב מדי לארגוני הפשע האלה ומתחיל להשוות בינם לבין משטרת ישראל. יש לנו אמצעים הרבה יותר מתוחכמים וחזקים ויכולות הרבה יותר טובות", הדגיש ניצב הלוי.