המפכ"ל בזירת הפיצוץ באשקלון: "נשים ידינו על האחראים"

בביקורו בזירה באשקלון, אמר דנינו כי המשטרה אינה מתכוונת להניח לאחראים. "כל הסימנים מצביעים על כך שמדובר בסכסוך בין ארגוני פשיעה", ציין ,"נחזיר השקט לרחובות". הערכה: היעד - אחד מאנשי דומרני. תיק החקירה הועבר לימ"ר לכיש

זמן קצר לאחר הפיצוץ ברכב באשקלון שהביא לפציעתו אנושות של גבר כבן 30, ובעוד שכוחות גדולים נמצאים בזירה הממוקמת בסמוך לשכונת מגורים בלב העיר, מתחזקת ההערכה במשטרה שלפיה מדובר באדם המשתייך לארגונו של העבריין שלום דומרני. מחקירה ראשונית עולה כי הוא מוכר כגובה כספים ובעברו הפלילי ניתן למצוא תיק עשיר בעבירות רכוש ואלימות. המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו הגיע אל זירת האירוע, ונתן הצהרה קצרה שבה הכריז: "נגיע אל מי שביצע זאת; נחזיר השקט לרחובות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באירוע חמור", אמר דנינו. "כל הסימנים והחומרים, כפי שהם ידועים לנו עד עכשיו, מובילים לכך שמדובר ברקע פלילי - ככל הנראה מדובר בסכסוך בין ארגוני פשיעה". עוד אמר, כי פיצוץ כזה של רכב יכול לפגוע באזרחים חפים מפשע ואנחנו לא מתכוונים לתת לזה יד. אין לנו שום כוונה לאפשר את זה". לדברי המפכ"ל, המשטרה החלה באחרונה במאמץ ארצי למיגור אירועים מסוג זה. "נדאג לשים יד על העבריינים הבזויים שמבצעים את הפשעים החמורים האלה ולהגיע אליהם כמה שיותר מהר, מקומם הוא מאחורי סורג ובריח". 

זירת האירוע (חדשות 2)

איסוף ממצאים בזירה (חדשות 2)

עם זאת, הבהיר דנינו כי "יש להבין שהמאבק הזה הוא מאוד קשה וככל שהזמן עובר הוא הופך להיות מורכב ומסובך, אבל זה לא ירתיע אותנו ונגיע לכל מי שצריך להגיע. זה ייקח זמן, אבל לא נפסיק". מוקדם יותר אמר דנינו, כי "המשטרה הכריזה מלחמה" על ארגוני הפשיעה, "הציבור יראה זאת בשבועות הקרובים". בתום הערכת מצב שקיים, אמר דנינו כי תיק החקירה הועבר לטיפול ימ"ר לכיש.

לדברי המפכ"ל הצטרף גם מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי, שאמר: "אנחנו משתדלים מאוד למנוע אירועים מסוג זה, להקטין את עוצמתם ולנסות להגיע למבצעים. שאף אחד לא יטעה - נגיע אליהם".

שניות לאחר הפיצוץ באשקלון (אביחי קקון)

האירוע התרחש מוקדם יותר הערב, אז נפצע אנושות גבר בשנות ה-30 בפיצוץ רכב ברחוב אורט באשקלון. למקום החלו לזרום כוחות הצלה גדולים, וצוות של מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים ברזילי שבעיר כשהוא סובל מפגיעות קשות בגפיו התחתונות. לא היו נפגעים נוספים באירוע. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ותכנס הערב (ש') הערכת מצב. במקביל, אנשי משטרה רבים הגיעו אל בית החולים.

ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה אירוע חמור מאוד. הערב אשוחח עם מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים על מלחמת החורמה שאנחנו ננהל כאן במפגעים מבית. לא ציפינו למפגעים האלה. אציע להם כל סיוע אפשרי כדי למגר את האירועים הללו ולהגביר את הסיורים ונוכחות המשטרה באשקלון". ראש העיר הוסיף, כי הוא "מצפה ומבקש מתושבי העיר להרים את הראש. כבר חווינו מפגעים מבחוץ, ומפגעים מבית זה יותר קשה - אך נעבור גם את זה".